Makijaż: Oczy blisko osadzone? Żaden problem!

makijaż dla blisko osadzonych oczu blisko osadzone oczy

Denerwujesz się, że twoje oczy są blisko osadzone? To wcale nie znaczy, że nie są piękne! Najważniejsze, by makijażem nie przybliżać ich do siebie optycznie. Choć taki kształt oczu wydaje się problematyczny przy codziennym makijażu, przy odrobinie wprawy i pomysłu doskonale podkreślisz to, co w nich najpiękniejsze i odwrócisz uwagę od tego, co ci się w nich nie podoba. Gotowa na zmiany? Wprowadź balans i proporcje make-upem! :)

Blisko osadzone? Oddal cieniowaniem!

Najważniejszą rzeczą, o której powinnaś pamiętać będąc posiadaczką blisko osadzonych oczu jest to, by koncentrować jaśniejsze kolory w  wewnętrznej części powieki i ciemniejsze na zewnątrz. Odcienie „cięższe” zwracają na siebie uwagę, więc aplikuj je w zewnętrznym kąciku oka, co oddali oczy od siebie. Najlepiej sięgać po cienie z niewielką ilością drobinek, lub pół-matowe (brokat i rozświetlenie niepotrzebnie przyciąga uwagę). Nasycone kolorem i błyszczące kosmetyki zachowaj do podkreślenia właśnie zewnętrznej części powieki. Spróbuj też „rozciągnąć” zaaplikowany cień, tak by stworzył wrażenie kociego oka. Im większe oczy i powierzchnia powieki, tym bardziej możesz poszaleć z nasyceniem. Potraktuj powieki jak skalę koloru – im dalej, tym bardziej nasycone odcienie, a eksperyment z głębszą barwą zaczynaj od dwóch trzecich długości powieki. Baw się makijażem i pamiętaj o dokładnym blendowaniu! :)

Wyraźna kreska!

Blisko osadzone oczy wcale nie bronią się przed eyelinerem. Trzeba tylko umiejętnie go nakładać (wybieraj te o cieniutkiej końcówce!). Przede wszystkim nie staraj się dokładnie obrysowywać oka tak, by dolna kreska kończyła się w jego wewnętrznym kąciku. Najbezpieczniej jest zakończyć linię w trzech czwartych długości powieki. Kiedy malujesz kreskę na górnej powiece pamiętaj – najpierw cieniutko, potem grubiej! Zacznij od bardzo cienkiej kreski w wewnętrznym kąciku oka i pogrub ją i „wyciągnij” w kierunku końca powieki. Jeśli marzysz o wzbogaceniu twojego looku za pomocą sztucznych rzęs, sięgaj raczej po kępki, które umieścisz w zewnętrznym kąciku. Pełne rzęsy mogłyby niepotrzebnie dociążyć spojrzenie i sprawić, że oczy wyglądałyby na jeszcze bliżej osadzone. Pamiętaj o delikatnym przycięciu ich do odpowiedniej długości by efekt był zbalansowany i naturalny.

osadzone

1. L’Oréal Super Liner – precyzyjny eyeliner w pędzelku

2. Golden Rose Precision Liner – precyzyjny eyeliner w pisaku

3. Clinique All About Shadow – jasny rozświetlający cień do oczu (Sugar Cane)