Makijaż na sesję zdjęciową – porady by Steph

makijaż na sesję zdjęciową makeup zdjęcia sesja zdjęciowa uroda kosmetyki
Makijaż na sesję zdjęciową różni się od tego, który wykonujemy na co dzień. Niektóre triki czy sposoby malowania się mogą wyglądać na kimś świetnie, a zdjęcia tego nie oddadzą. Poniżej zebrałam  kilka makijażowych porad, dzięki którym zawsze będziesz wyglądać świetnie podczas sesji!
1.  Używaj matowych kolorów – Pomimo tego, że odpowiednio nałożone cienie do powiek z drobinkami mogą wyglądać pięknie, jeśli nie jesteś pewna co zrobić, bezpieczną opcją będzie wybór matowych kolorów. Taki makijaż nie będzie odbijał światła, co sprawi, że łatwo go będzie wykonać i fotografować.

2.  Wypełnij brwi – Nawet jeśli na co dzień nie wypełniasz brwi, zrób to przed sesją. Dzięki ładnie podkreślonym brwiom twoja twarz i oczy będą wyglądać lepiej. To dotyczy zwłaszcza blondynek, jasne brwi będą niewidoczne na zdjęciach.

3.  Makijaż na sesję zdjęciową powinien być bardziej wyrazisty – Na zdjęciach kolory, których używasz w makijażu wydadzą się 2 tony jasniejsze. Polecam wykonanie mocniejszego makijażu – kolory różu do policzków, cieni do powiek czy szminki powinny być w bardziej wyrazistych kolorach niż tych, których używasz codziennie.

4.  Używaj pudru – Nawet jeśli twój makijaż jest wykonany perfekcyjnie, świecąca się buzia na fotografiach zepsuje cały efekt. Ostatnim elementem makijażu niech będzie użycie utrwalającego pudru, który zmatowi całość. Makijaż na sesję zdjęciową musi być idealny, dlatego warto też zabrać ze sobą taki puder lub bibułki do twarzy zbierające nadmiar sebum.

5.  Nałóż sztuczne rzęsy – Nigdy jeszcze nie spotkałam się z panną młodą, która nie nosiłaby sztucznych rzęs, nawet jeśli na początku była co do tego sceptycznie nastawiona. 95% osób w moim portfolio je nosi! Jeśli chcesz wyglądać bardziej naturalnie, zainwestuj w pojedyncze kępki i nałóż je na zewnętrzne kąciki rzęs.

6.  Nakładaj makijaż przy dziennym świetle – Kiedy aplikujesz makijaż, usiądź przy oknie albo w pokoju z dużą ilością naturalnego światła. To da ci najlepszy wgląd na to, jak naprawdę wygląda twój makeup i jak będzie się prezentować na zdjęciach.
7.  Depilacja woskiem – Makijaż nie trzyma się dobrze na meszkach. Cokolwiek zazwyczaj woskujesz na twarzy, zrób to przed sesją zdjęciową.  Polecam taką depilację przynajmniej na 48 godzin przed zdjęciami, by wszelkie opuchnięcia czy zaczerwienienia zdążyły zniknąć.

8. Błyszczyk do ust – Ja osobiście nigdy nie używam błyszczyka, bo należę do osób, które nieustannie przygryzają wargi. Kiedy jednak sama pozuję do zdjęć, błyszczyk to konieczność. Moje usta są dość małe, a ten produkt naprawdę uwydatnia je na fotografiach.

9.  Czarny tusz do rzęs – Niektóre kobiety uważają, że czerń jest zbyt mocnym kolorem dla ich karnacji, ale obiecuję wam, że jeśli chodzi o makijaż na sesję zdjęciową, taki tusz na każdym będzie dobrze się prezentować. Czarna maskara bardziej podkreśli oczy niż na przykład brązowa.

Oryginalny post: hairandmakeupbysteph.com