Makijaż na jesień? Matowa pomadka!

matowa cera sposoby na matową cerę kosmetyki matujące cerę

Matowa pomadka to jeden z najsilniejszych trendów w makijażu, który powtarza się od wielu sezonów. Taki kosmetyk potrafi być naprawdę trwały i dodawać make upowi klasy, ale wiele z nas skarży się na to, że jednocześnie wysusza usta i sprawia, że nieestetycznie się łuszczą. Jak przygotować wargi do aplikacji szminki w ulubionym kolorze i jak sprawić, by usta przez cały dzień wyglądały nieskazitelnie?

Matowa pomadka: przygotuj usta na kolor!

Jedną z najważniejszych rzeczy, która sprawi, że matowy makijaż ust będzie wyglądał perfekcyjnie jest regularny peeling. Kobiety bardzo często narzekają na to, że po aplikacji kosmetyku przez cały czas towarzyszy im uczucie „ściągniętej” skóry ust, a nawet pojawiają się na nich nieestetyczne płatki przesuszonego naskórka, które całkowicie rujnują zaplanowany look. Matowa pomadka lubi gładkie i nawilżone usta – pamiętaj o tym, by przed jej nałożeniem poświęcić im trochę czasu. Najpierw sięgnij po scrub do ust (może być to gotowy preparat ze sklepowej półki – większość z nich cudownie pachnie i dodatkowo nawilża; możesz też pozbyć się martwego naskórka za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów albo mieszanki miodu i gruboziarnistego cukru). Nawet jeśli na pierwszy rzut oka skóra ust nie wygląda na odwodnioną, warto wykonać taki zabieg, by stała się miękka i gładka. Drugą ważną rzeczą jest odpowiednie nawilżenie – nawet jeśli matowa pomadka w połączeniu z silnym nawilżeniem brzmi nieco nieintuicyjnie, a konsystencja preparatów nawilżających jest zupełnie inna od konsystencji kosmetyku, skup się na odpowiednim odżywieniu skóry! Nałóż na usta ulubiony balsam – wypełni on mikroubytki naskórka, a po całym dniu naskórek nie będzie wyglądał na popękany. Jeśli preferujesz lżejsze produkty, dobrym pomysłem jest nałożenie na usta delikatnego, nawilżającego kremu pod oczy – zadziała podobnie, a będzie delikatniejszy (tylko, jeśli twoje usta są naprawdę gładkie i nieprzesuszone).

Matowe usta na cały dzień!

Matowa pomadka wymaga przemyślanej aplikacji – zacznij od bazy, która wyznaczy granicę. Najlepiej nałożyć na wargi bazę przeznaczoną do ust, a dookoła nich taką do stosowania na całej powierzchni skóry twarzy. Kolor nie „przesunie się” poza linię ust, a ty nie będziesz musiała obawiać się rozmazywania. Przydatnym, który spowoduje, że matowa pomadka i jej kolor staną się wiodącym akcentem w makijażu jest nałożenie jasnego korektora dookoła ust – spróbuj! Zobaczysz, że kolor staje się wtedy wyraźny i soczysty. Watro również poświęcić chwilę na obrysowanie ust konturówką dopasowaną do odcienia pomadki – wyrównasz brak symetrii, wymodelujesz usta, a kolor utrzyma się jeszcze dłużej. Sama aplikacja pomadki zależy od twoich preferencji – wypróbuj aplikator gąbkowy i pędzelek (dzięki nim makijaż będzie dokładniejszy i bardziej trwały).