Makijaż na imprezę tematyczną by Jenny

makijaż na imprezę tematyczną makeup kosmetyki kolor szminka do ust

W dzisiejszym poście Jenny zaprezentuje makijaż na imprezę tematyczną. Jeśli szykuje się wam taka okazja i nie macie pomysłu na make-up, możecie śmiało zainspirować się lookiem naszej zagranicznej blogerki! ;-)

Mishmoshmakeup by Jenny

W poście tematycznym zdecydowałam się na look w stylu lat 80-tych. Szczerze nienawidzę włosów, makijażu ani ubrań z tego okresu, fuj. Zamiast iść w stronę żywych odcieni niebieskiego, fioletu czy mocnego różu do policzków, zdecydowałam się sprawdzić, jak Madonna nosiła swój makijaż w tych latach. Inspirowałam się jej zdjęciem, jednak musiałam trochę stonować ten make-up. Oto moja wersja:

Zdecydowałam się pokarbować swoje włosy i spiąć je do góry, jednak te wyraźnie powiedziały „NIGDY” i odmówiły współpracy. Zatem spięłam je w drobny kucyk. Dla tego makijażu wyprofilowałam brwi prostszą kreską niż zazwyczaj i znacznie je pogrubiłam. Czy to dziwne, że nawet spodobał mi się taki efekt gąsienicy na twarzy?

Użyłam jednego koloru cienia do powiek… jasna, palona pomarańcza. Zdjęcia zostały zrobione jakieś 5 minut po tym jak skończyłam swój makijaż na imprezę tematyczną, a cienie do powiek już zaczęły się scierać i zanikać (a przecież użyłam bazy pod cienie.) Nie kupię ich ponownie, bo chociaż nie były drogie i tak jest to strata pieniędzy. Na powiekę nałożyłam też czarny eyeliner i roztarłam go razem z czarnym cieniem (możesz użyć do tego jakiegokolwiek czarnego cienia). Tym samym eyelinerem zrobiłam pieprzyk nad ustami. Na usta nałożyłam bazę pod szminkę i pomadkę o lekkiej konsystencji w kolorze mocnej czerwieni.

makijaż na imprezę tematyczną

Pozostałe produkty, których użyłam to: podkład, brzoskwiniowy róż do policzków, tusz do rzęs, brązowa kredka do brwi.

Wyglądam bardzo blado, bo musiałam zmienić ustawienia aparatu, żeby zyskać więcej światła… Najlepszą porą dla mnie do robienia zdjęć jest 18, ale do tego czasu mój makijaż się ściera, a chcę mieć świeżo wyglądającą twarz na fotografiach. Nie jestem aż tak blada w rzeczywistości – obiecuję. Zresztą nie narzekałabym, gdyby tak było :P

Co myślicie? Niezła próba odwzorowania makijażu Madonny, prawda? Hej, starałam się.

 

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com