Makijaż: jak uwydatnić biel zębów?

białe zęby wybielanie zębów w domu optyczne wybielanie zębów

Biały uśmiech zdecydowanie dodaje pewności siebie i działa na korzyść urody. Niestety, nie każda z nas może pozwolić sobie na szybki zabieg chemicznego wybielania, przede wszystkim wtedy, kiedy cierpi na nadwrażliwość zębów. Nie powinnyśmy się tym martwić, istnieją inne, zdecydowanie mniej inwazyjne sposoby na dodanie sobie blasku. Na szczęście można przecież dodać uśmiechowi blasku, zwracając szczególną uwagę na wyrównanie kolorytu cery i makijaż ust. Jak to zrobić? Poczytajcie i do dzieła!

Po pierwsze: dokładnie zatuszuj wszelkie niedoskonałości

Jednolita i nieskazitelna cera, to idealne tło dla olśniewającego uśmiechu. Zanim skupisz się na makijażu poszczególnych części twarzy postaraj się o nawilżenie cery. Ewentualnie niedoskonałości zatuszuj korektorem w odpowiednim odcieniu, a na koniec oprósz buzię pudrem, który sprawi, że make-up będzie zdecydowanie trwalszy.

Biel zębów kontra usta

Wyraźny kolor szminki to idealne tło, na którym biel zębów będzie naprawdę lśniła. Sięgaj po odcienie o zimnych podtonach, fiolety i bordo na bazie niebieskiego, podziałają jak prawdziwy „podkręcacz” bieli – ciepłe odcienie działają odwrotnie, więc ich unikaj. Postaraj się, by inne elementy makijażu, były dla ust tylko tłem – twoimi sprzymierzeńcami będą delikatnie muśnięte różem albo bronzerem policzki, starannie wytuszowane rzęsy i dyskretne kreski na powiekach. Pamiętaj, by nie przesadzać z kolorem! Jeśli usta są centralnym punktem makijażu, reszta powinna być w wersji light. Biel zębów gwarantowana!

Lśniący uśmiech – skuteczne kosmetyczne triki

Unikaj błyszczyków i pomadek w odcieniach karmelu i brzoskwini, jeśli twoje zęby noszą na sobie jakiekolwiek żółte ślady, te kolory to uwydatnią. Możesz wypróbować fiolety i delikatną zieleń na powiekach – taki akcent sprawi, że uśmiech będzie wyglądał o wiele lepiej. Spróbuj również modelowania twarzy bronzerem – makijaż przestanie być płaski a na takim tle, twój uśmiech ma szansę błyszczeć jak u hollywoodzkich gwiazd. Otocz usta konturówką w odcieniu dostosowanym do pomadki, której używasz, a zewnętrzny obszar uważnie pokryj korektorem – wyraźna granica makijażu także optycznie wybieli zęby.

bialezeby

1. The Body Shop ColourGlide (Plum)

2. Estēe Lauder Pure Color Envy (Insolent Plum)

3. Giorgio Armani Rouge D’Armani Sheers Hydra Lipcolor (#602 Plum)\

4. Revlon Color Burst (Plum 010)