Makijaż inspirowany latami 60. by Jenny

makijaż inspirowany latami 60. makeup makijaż oczy usta vintage uroda

Mishmoshmakeup by Jenny

W dzisiejszym wpisie przedstawiam makijaż inspirowany latami 60. Kiedy myślę o tych czasach przypomina mi się nie tylko Twiggy ale także Edie Sedgwick. Zdecydowałam się połączyć typowe makijaże tych dwóch postaci w jeden look.

Jestem gotowa na przyjęcie Halloween, haha! Pierwsze zdjęcia są biało-czarne, tak jak większość fotografii Twiggy i Edie.

Przy makijażu oczu, na całą powiekę aż do łuku brwiowego nałożyłam biały cień. Potem użyłam pędzelka do nakładania cieni i czarnego cienia, by „wykropkować” załamanie powieki. Linię narysowałam powyżej tego miejsca, bo kiedy patrzę na wprost nie widać tej naturalnej granicy. Następnie połączyłam kropki (tak było łatwiej), a potem delikatnie roztarłam cień.

IMG_9471.1

Charakterystyczną rzeczą w makijażu Edie było to, że nigdy nie był doskonały, zawsze wyglądał trochę niedbale. Na dolną linię rzęs, za pomocą tego samego pędzelka, nałożyłam cień do powiek. Stworzyłam też, nie wiem jak inaczej je nazwać, drobne skrzydełka z każdej strony. Twiggy miała dorysowywane rzęsy przy dolnej linii ale ja wiedziałam, że sobie z tym nie poradzę, stąd te… skrzydełka.

IMG_9466.1

Na górnej linii rzęs użyłam płynnego eyelinera, potem dodałam czarny cień. Na dolną linię wodną oka zaaplikowałam też odrobinę białego eyelinera, jednak żaden kosmetyk w tym miejscu nie trzyma się u mnie długo, więc prawie go nie widać. Poniżej dodałam kolorowe zdjęcie, żebyście mogły zobaczyć jakie dokładnie odcienie zastosowałam.

IMG_9444.1

Edie miała bardzo grube brwi więc swoje podkreśliłam kredką, by wyglądały na grubsze niż normalnie. Nałożyłam też kępki sztucznych rzęs, podobnie jak nosiła Twiggy i Edie. Wybrałam czerwono-pomarańczową szminkę do ust, bo ten kolor wydawał się numerem 1 w latach 60.

Jaka jest wasza ulubiona dekada jeśli chodzi o makijaż?

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com