Makijaż inspirowany „Grą o Tron” by Jenny

makijaż inspirowany grą o tron makijaż tematyczny

Mishmoshmakeup by Jenny

Oglądacie seriale? Co powiecie na makijaż inspirowany „Grą o Tron” od Jenny? Nasza blogerka upodabnia się dziś do Daenerys Targaryen, jednej z bohaterek tej popularnej serii. Jak wam się podoba? :)

Nie wiem czy już to wspominałam, że kocham „Grę o Tron”! Mam wiele ulubionych seriali ale ten jest tym wyjątkowym, na którego kolejne sezony zawsze czekam z niecierpliwością. Moją ulubioną postacią jest oczywiście Khaleesi, czyli Daenerys Targaryen. Nigdy wcześniej nie próbowałam wykonać make-upu inspirowanego „Grą o Tron” aż do teraz, bo myślałam, że nie ma szans, żebym choć w połowie wyglądała jak wspomniana bohaterka, z tak małą ilością makijażu jaką nosi. Nie wiedziałam też jak będę się czuć bez eyelinera, jednak muszę powiedzieć, że byłam bardzo zaskoczona tym jak bardzo spodobał mi się efekt końcowy.

To prawdopodobnie najprostszy look jaki wykonałam. Eyeliner jest najbardziej czasochłonnym kosmetykiem w moim codziennym makijażu, więc zrobienie make-upu bez jego użycia zajęło mi całe 10 minut. Co lepsze, myślę, że ten look pasuje każdemu i na każdą okazję, zarówno do pracy jak i na wieczór.

Kosmetyki, których użyłam:

1. Baza pod fluid i podkład: zmieszałam te dwa produkty, by stworzyć mój własny krem BB dla lekkiego krycia. W serialu widać, że przez lekki makijaż, jaki nosi Khaleesi widoczne są jej drobne zmarszczki, więc sama chciałam uzyskać podobny efekt.

2. Kredka do brwi: Brwi Khaleesi wyglądają bardziej naturalnie niż moje, jednak jeśli nie użyję do swoich kredki, prawie ich nie widać. Starałam się, by u mnie wyglądały jak najbardziej naturalnie, jednak nie bardzo mi się to udało. Któregoś dnia na pewno będę się lepiej czuła z lżej zarysowanymi brwiami :-)

3. Cienie do powiek: Na powiekę i dolną linię rzęs nałożyłam tylko jeden kolor cieni, możecie do tego użyć jakiegokolwiek matowego i naturalnego odcienia.

4. Róż do policzków: Khaleesi ma zarumienione policzki, podobnie jak ja, dlatego na zdjęciach nigdy nie widać jaką ilość różu czy bronzera użyłam.

5. Tusz do rzęs: Na rzęsy nałożyłam 2 warstwy tuszu, pozwalając pierwszej wyschnąć przed dołożeniem kolejnej.

6. Szminka do ust: Wydaje mi się, że Khaleesi nosi szminkę w kolorze zbliżonym do jej naturalnego odcienia ust. Ja dodatkowo na usta pomalowane szminką nałożyłam trochę pudru, by złagodzić efekt, bo usta tej bohaterki zawsze są matowe.

makijaż inspirowany "grą o tron"

To wszystko! 6 prostych kroków do ładnego makijażu! Gdybym tylko miała blond włosy i niebieskie oczy! No cóż. Dołączam zdjęcie siebie i mojego pieska corgi (wabi się Risu).

Oryginalny post i zdjęcia: mishmoshmakeup.com