Makijaż dla wąskich ust. Jak je wypełnić?

makijaż dla wąskich ust makeup usta szminka do ust uroda pomadka konturówka

Kształt ust różni się indywidualnie- pod względem symetrii, kształtu i grubości. Niektóre z nas mogą cieszyć się naprawdę pełnymi i kobiecymi ustami, podczas gdy inne narzekają na to, że ich wargi są na tyle wąskie, że trudno o atrakcyjny makijaż. Żeby poprawić kształt ust niekoniecznie potrzebna jest ingerencja chirurga – wystarczy zręczny makijaż, by stały się atrakcyjniejsze i – po prostu – piękne.

Makijaż dla wąskich ust: to możliwe!

Większość kobiet odpuszcza sobie nakładanie bazy pod pomadkę, a to błąd, szczególnie kiedy chcemy wykonać makijaż korekcyjny. Dzięki takiemu podkładowi kolor utrzyma się dłużej na miejscu i nie będziesz musiała zastanawiać się ciągle nad tym, czy z twoim make upem wszystko jest w porządku – dodatkowo taka baza to także doskonałe nawilżenie i odżywianie. Nie warto z niej rezygnować. Po nałożeniu bazy powinnaś skupić się na maskowaniu. Nieważne ile masz lat – dookoła ust, niestety, jest obszar szczególnie podatny na zmarszczki mimiczne. Nałóż na nie korektor – będziesz czuła się pewniej. Teraz kolej na konturówkę – wybór kosmetyku nie powinien być przypadkowy, wybierz tę, która najlepiej odpowiada strukturze skóry ust i kolorowi pomadki. Nakładając konturówkę delikatnie wyjedź poza linię ust i obrysuj je od zewnątrz.

Poszerzamy wąskie usta: co z pomadką i całą resztą?

Zarówno konturówka, jak i baza powinna być pozbawiona błyszczących drobinek – mają podkreślać i definiować nowy kształt ust. Jeśli chodzi o pomadkę – masz odrobinę większą dowolność, nie powinnaś jednak używać tych, które wypełnione są brokatowymi, grubymi drobinkami. Polecamy dyskretny, satynowy połysk. Najważniejsze, by dobrać odcień do karnacji, koloru zębów i stylizacji. Na koniec warto pociągnąć gotowy kolor bezbarwnym, nie sklejającym błyszczykiem.

Podstawowa zasada, dzięki której makijaż dla wąskich ust wygląda dobrze to unikanie ciemnych kolorów – wybieraj jaśniejsze, dlatego że to one sprawiają, że wargi wydają się pełniejsze. Zanim nałożysz konturówkę i pomadkę możesz także pokryć granicę ust podkładem, by ją zamaskować. Twoje usta będą sprawiać wrażenie naturalnie pełnych, a ty będziesz mogła uśmiechać się do woli! :)