Makijaż: brokat na karnawał!

jak zrobić brokatowy makijaż brokat w makijażu

Okres sylwestrowo-noworoczny obfituje w okazje do makijażowych eksperymentów. Co prawda nakładanie brokatu jako elementu makijażu jest trochę problematyczne i wymaga wprawy, by nie wyglądać jak ozdoba choinkowa, ale efekt finalny potrafi naprawdę olśnić…  Błyszcz! :)

Stopniuj brokatowe szaleństwo

Jeśli na co dzień w ogóle nie używasz błyszczących kosmetyków i do tej pory nie sięgałaś po brokat, zacznij od delikatnych akcentów, by przyzwyczaić się do błyszczenia. Najlepszym pomysłem na początek lśniącej przygody jest potraktowanie błyszczących drobinek jak eyelinera. Użyj cieniutkiego pędzelka, by nałożyć brokat na dolną linię rzęs, pozwól sobie na szaleństwo w doborze koloru!

Brokat kontra cień

Kiedy będziesz miała ochotę na bardziej zdecydowany efekt postaw na tandem – drobinki i cień. Takie połączenia najlepiej wyglądają w klasycznych tonacjach – złote powieki i złoty brokat, albo podwójne srebro. Na bazę nałóż ulubiony cień, a potem delikatnie przyozdób powiekę warstwą brokatu. Na koniec utrwal całość za pomocą utrwalacza do makijażu. Teatralny efekt osiągniesz używając grubej warstwy drobinek na całej powiece, do tego potrzebna będzie specjalna baza. Jeśli chcesz troszkę delikatniej podkreślić spojrzenie, nałóż na powiekę ulubiony jasny cień, a brokatem zaakcentuj wewnętrzne kąciki oczu.

Brokat na usta

Karnawałowe imprezy rządzą się swoimi prawami w makijażu. Pomaluj usta czerwoną klasyczną pomadką, a potem dodaj im blasku! Nakładając brokat pamiętaj, by nie było go zbyt dużo. Możesz postawić na podkreślenie środkowej części dolnej wargi, by osiągnąć błyszczący efekt 3d.

Przydatne brokatowe triki

Kiedy twój karnawałowy look będzie gotowy, koniecznie spryskaj całą twarz utrwalaczem makijażu w sprayu. W ten sposób unikniesz osypywania się drobinek, a one nie przeniosą się ani na ubranie, ani na resztę twarzy. Pamiętaj o tym, że taki make-up powinnaś przede wszystkim nakładać z umiarem. Najlepiej podkreślać tylko jeden element twarzy drobinkami. Ważny jest także demakijaż – cząsteczki brokatu są ostre, pamiętaj więc by nie wycierać powiek na siłę. Nałóż preparat do demakijażu na wacik (możesz postawić na większą ilość), przyłóż do miejsca, które chcesz oczyścić i odczekaj kilka sekund. Jeżeli przy nakładaniu makijażu brokat osypie się, postaraj się delikatnie usunąć go za pomocą czystego pędzla. Zabawa makijażem jest fantastyczna!

makijaz_brokat_karnawal

1. UFO – brokat sypki (złoty hologram

2. ELF Glitter Primer – baza pod brokat

3. Inglot AMC Makeup Fixer – spray utrwalający makijaż

4. Donegal – srebrny brokat do twarzy i ciała