Loki z pomocą prostownicy by Steph

loki robione prostownicą jak zrobić loki prostownicą

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Te loki wykonałam z pomocą prostownicy. Podstawową zasadą, dzięki której loki będą idealne, jest wybranie właściwej prostownicy. Chodzi o taką, która będzie cienka, jej brzegi będą zaokrąglone i będzie się rozgrzewać również na brzegach. Do tej fryzury użyłam prostownicy GHD Classic Styler. Nie dajcie się zwieść tym, którzy twierdzą, że to właśnie ich prostownice stworzone są zarówno do prostowania jak i kręcenia włosów! Kiedy prostownica jest cienka i ma wszystkie cechy, o których pisałam wcześniej – fryzura się uda.
1. Rozczesz dokładnie suche włosy.
2. Zawsze zaczynam kręcenie z przodu, ale jeśli ci wygodniej, możesz zacząć od tyłu. W obu przypadkach wydziel kawałek włosów o objętości zbliżonej do tej, którą widzisz na zdjęciu.
3. By zacząć kręcenie, umieść prostownicę w 3/4 długości pasma.
4.  Zamknij prostownicę i przekręć ją jednokrotnie na zewnątrz twarzy. Następnie przeciągnij przez resztę długości (cały czas powinna być zamknięta)
5. Skręt powinien wyglądać podobnie do tego na zdjęciu, jeśli nie – sprawdź porady poniżej:
*Jeśli nie jest tak zakręcony: przeciągaj prostownicę w dół nieco wolniej, pozwalając włosom bardziej się rozgrzać. Możesz wypróbować także nieco cieńsze pasmo. Loki najlepiej wychodzą na suchych, czystych i gładkich włosach – jeśli nakładałaś na nie produkty do pielęgnacji lub stylizacji, możesz mieć problemy z kręceniem.
*Jeśli skręt jest widoczny tylko na końcach: poświęć więcej czasu na zakręcenie włosów od nasady – zawsze przytrzymuję prostownicę dłużej na górze pasma,
*Jeśli loki są „kanciaste”: za mocno zaciskasz prostownicę! Nie musisz kręcić z dużą siłą, zwolnij uścisk, loki będą bardziej naturalne.
6.  Powtórz kroki 3 i 4 na pozostałej części włosów.

7. Skończone loki powinny wyglądać tak
8. By efekt był delikatny i naturalny przeczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. .

9. Kiedy przeczeszesz twoje loki, będą wyglądać na mniej skręcone i bardziej falowane.

10. Ja wolę, kiedy moje loki są mniej skręcone. Jeśli też chciałabyś uzyskać podobny efekt, wygładź je delikatnie prostownicą.
11. Gotowe loki, po wygładzeniu, wyglądają właśnie tak!
12.  Na koniec utrwal je niewielką ilością preparatu podkreślającego skręt.

Podoba ci się efekt końcowy? :)

Oryginalny post i zdjęcia: hairandmakeupbysteph.com