Lakier do włosów: jak go używać?

lakier do włosów najlepszy lakier do wlosów utrwalanie fryzury

Lakier do włosów to produkt powszechnie znany i chętnie używany przez kobiety. Nie każda z nas jednak wie, że nie służy on wyłącznie do utrwalania naszej fryzury. Dzisiejszy rynek kosmetyczny oferuje nam wiele rodzajów lakierów do różnych typów uczesań. Prezentujemy wam więc dawkę informacji na temat tego produktu i jego użycia.

Lakier do włosów – wybierz odpowiedni!

Nie jest wcale łatwo wybrać odpowiedni lakier do włosów. Osobne produkty przeznaczone są do innych typów fryzury i, podobnie jak szampony, występują w różnych wersjach i mocach. Każdy lakier do włosów ma stosowną etykietkę, którą koniecznie trzeba przeczytać by mieć pewność, że wybierasz odpowiedni dla siebie kosmetyk. Jeśli szukasz lakieru, który ma dodać ci objętości, nie kupuj tego przeznaczonego do włosów kręconych. Ważne jest, by właściwie dobierać lakier do swojego rodzaju włosów!

Jak właściwie używać lakieru?

Butelkę lakieru powinnaś trzymać z dala od swoich włosów, najlepiej, by była to odległość ok. 30 centymetrów, to także uchroni cię przed sklejaniem kosmyków. Przeczesz włosy palcami i spryskaj je kosmetykiem, by ten dostał się w każde miejsce twojej fryzury. By uczesanie wyglądało naturalnie i nie zniszczyło się w ciągu dnia, lakier do włosów możesz zaaplikować na szczotkę, a potem przeczesać nią kosmyki. Spryskując włosy lakierem wystylizuj fryzurę wedle swoich preferencji, a następnie dodaj kolejną warstwę produktu, by kosmyki ładnie się ułożyły.

Jednym z powszechnie znanych użyć lakieru jest dodanie i utrzymanie objętości. Jeśli szykujesz się na jakieś wyjście i chcesz cieszyć się pełną wymiaru fryzurą, upewnij się, że posiadasz przeznaczony do tego kosmetyk. Dzięki temu twoje włosy będą pięknie wyglądać cały wieczór i nie „oklapną”. Lakier do włosów może być także używany do stworzenia fal, jeśli to typ fryzury, który lubisz i chcesz wykonać na swoich włosach. Przed zakręceniem kosmyków spryskaj je lakierem, dzięki temu zyskasz pożądany, trwały kształt i będziesz wyglądać pięknie! Pamiętaj jednak, by po zakręceniu wszystkich kosmyków powstałe loki delikatnie przeczesać szczotką, bo usztywnione lakierem fale będą nie tylko trwałe, ale i dość… nie na czasie, chodzi przecież o to, by wyglądały ładnie i naturalnie, prawda? Dodatkowo, lakier do włosów może odświeżyć twoją jednodniową fryzurę – odgarnij włosy do tyłu, spryskaj je kosmetykiem, a następnie palcami wystylizuj je tak, jak się układały poprzednio, by wygładzić uczesanie.

Lubicie używać lakieru? Jakie są wasze sposoby na wykorzystanie go w stylizacji swojej fryzury?