Krótkie = piękne! Jak układać krótkie włosy?

jak układać krótkie włsy jak dbać o krótkie włosy

Bardzo wiele pisze się o pielęgnacji i stylizacji długich włosów, odkładając na bok temat tych krótszych. Krótkie włosy również potrzebują odrobiny naszej uwagi. Choć taka fryzura wydaje się wygodna i bezproblemowa, jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać pielęgnując ją i stylizując.

Krótkie włosy: suszyć czy nie suszyć?

Jeśli myjesz włosy wieczorem, powinnaś zapamiętać jedno: staraj się kłaść do łóżka wtedy, kiedy będziesz pewna, że twoje włosy są całkowicie suche. To absolutna konieczność, jeśli chcesz uniknąć porannych niespodzianek i bałaganu na głowie, który bardzo ciężko później doprowadzić do stanu idealnego. Podobnie z nakryciami głowy – niezależnie od tego, czy po prostu nie dosuszyłaś włosów rano, czy są wilgotne po kąpieli w basenie, czy jesteś spocona po treningu, przylegające nakrycie głowy to nie jest dobry pomysł. Użycie suszarki również warto ograniczyć. Oczywiście, jeśli myjesz włosy tuż przed wyjściem, lub szczególnie zależy ci na szybkim ich wysuszeniu, możesz śmiało po nią sięgnąć. Kiedy masz więcej czasu i nie musisz się spieszyć, pozwól im wyschnąć naturalnie. Krótkie włosy potraktowane silnym strumieniem powietrza mogą stać się zbyt lekkie i napuszone, będziesz wtedy miała problem z ich ułożeniem. Jeśli suszarka konieczna jest do ułożenia fryzury, pozostaw je po myciu do prawie całkowitego wyschnięcia, a suszarkę uruchom na końcu. Fryzura będzie piękna :)

Stylizacja na 100%

Większość krótkich fryzur wymaga codziennej stylizacji. Jak najlepiej do niej podejść? Warto włączyć do układania włosów okrągłą szczotkę o średniej szerokości, która doskonale wygładzi i nada objętości fryzurze. Będziesz mogła idealnie wykorzystać wszystkie możliwości, które dało ci strzyżenie i dotrzeć do nawet najkrótszych kosmyków. Krótkie włosy lubią szczotkę bardziej niż prostownicę – nie poparzysz się nią i unikniesz odkształceń fryzury. Jeśli używasz produktu nadającego kształt, również poczekaj z jego aplikacją do momentu, kiedy włosy podeschną. Kręconowłose mogą od czasu do czasu po myciu zdecydować się na kurację ciepłym olejkiem (loki będą nawilżone i przestaną się puszyć), a te z was, których kosmyki są cienkie powinny ograniczyć nakładanie produktów stylizujących do minimum.