Kręcenie włosów – porady by Steph

kręcenie włosów loki uroda włosy fryzura

HAIR&MAKE-UP by STEPH

Bardzo często moje klientki siadają na fotelu i mówią „powodzenia z moimi włosami. Są proste i za nic nie chcą się kręcić”. Wtedy po kryjomu układam w głowie naukową formułkę i myślę… poczekaj tylko, twoje włosy będą się kręcić. I tak jest! Kręcenie włosów w każdym przypadku jest możliwe, obiecuję. To tylko kwestia poznania odpowiednich trików, by fale były trwałe. Następnym razem, kiedy będziesz chciała uzyskać piękne loki, kieruj się poniższymi poradami:
1. Jeśli twoje włosy są proste albo świeżo umyte, kluczem wykonania loków jest użycie właściwego produktu. Kręcenie włosów i utrwalenie skrętu będzie możliwe, jeśli zastosujesz na przykład piankę do stylizacji albo wosk w sprayu.
2. Loki wykonane prostownicą są trwalsze od tych stworzonych za pomocą lokówki. Na początku ciężko jest opanować samodzielne kręcenie włosów prostownicą, jednak kiedy już się tego nauczysz, będziesz zaskoczona jak ładnie się trzymają!  Użyj cienkiej, zaokrąglonej po bokach prostownicy, która nagrzewa się także na zewnątrz. Jeśli podczas kręcenia na kosmykach powstają zgięcia, oznacza to, że za mocno je ściskasz.
3. Jeżeli wolisz użyć lokówki, spryskaj włosy lakierem przed ich kręceniem, pozwól mu się wchłonąć przez chwilę a dopiero potem zacznij robić loki. Kiedy fale są gotowe, delikatnie przeczesz kosmyki. Lakier pomoże utrwalić fryzurę, a uczesanie ich zapewni delikatny wygląd.
4. Kręcenie włosów będzie skuteczne, jeśli w trakcie jego wykonywania zepniesz każdy  gotowy lok. Dzięki temu łuska włosa ochłodzi się i zamknie będąc w kształcie skrętu, a po wyjęciu wsuwek efekt będzie bardziej trwały.
5.  Kiedy loki są już gotowe, ponownie spryskaj je lakierem a następnie przez kilka sekund podsusz suszarką. Ciepłe powietrze w połączeniu z lakierem zdziałają cuda w trwałości skrętu.
6. Jeśli twoje końcówki za nic nie chcą się kręcić oznacza to, że czas na ich podcięcie. Zniszczone i rozdwojone końcówki są mniej podatne na kręcenie. Podcięcie kosmyków i utrzymanie ich w dobrej kondycji pomoże otrzymać piękne loki.
7. Zainwestuj w dobre produkty. Posiadanie odpowiedniej prostownicy czy lokówki nie tylko przyspieszy kręcenie włosów, będzie mniej inwazyjne a także pomoże dłużej utrzymać skręt.
Oryginalny post i zdjęcie : hairandmakeupbysteph.com