Kosmetyki wyszczuplające – jak działają?

wyszczuplanie kosmetyki wyszczuplajace jak działają balsamy wyszczuplające

Kosmetyki wyszczuplające i redukujące cellulit często wzbudzają nieufność wśród kobiet. Jakie składniki zawierają i na ile są w stanie pomóc w ujędrnieniu i wyszczupleniu ciała? Oczywiście nie powinnyśmy ich traktować jako jedynej formy walki z tkanką tłuszczową i pomarańczową skórką, ale przy regularnym stosowaniu są w stanie zdziałać naprawdę wiele, jeśli chodzi o uelastycznianie i poprawianie wyglądu skóry.

Kosmetyki wyszczuplające – w czym tkwi sekret?

Tego typu produkty zawierają w sobie zarówno składniki pochodzenia naturalnego jak i syntetycznego, a kluczem do efektywnego działania jest przede wszystkim regularność stosowania i zakorzenienie odpowiednich pielęgnacyjnych nawyków. Do najczęściej pojawiających się w składzie substancji należą przede wszystkim kofeina i guarana, które mają za zadanie pobudzać krążenie i poprawić krążenie, co w konsekwencji prowadzi do pobudzenia komórek do spalania tkanki tłuszczowej. Należy pamiętać, że aby kosmetyki te zadziałały, powinnyśmy do ich stosowania dołączyć regularny masaż partii, w których chcemy stracić centrymetry. Masaż może być zarówno manualny, jak i przeprowadzany za pomocą szeroko dostępnych masażerów. Inne składniki, które zdecydowanie mogą być uważane za naszych sprzymierzeńców w rzeźbieniu ciała są cynamon (działanie rozgrzewające i pobudzające), oraz wyciąg z kasztanowca (substancja czynna – heparyna) o udokumentowanym działaniu poprawiającym przepływ krwi oraz syntezę i rozprowadzanie kwasu hialuronowego w skórze.

Wyszczuplanie – podkręcanie

Wyszczuplające kosmetyki to tylko część strategii poprawiającej wygląd ciała. Aby substancje czynne lepiej się wchłaniały, dobrze jest poprzedzić ich aplikację gorącym prysznicem, który przygotuje skórę do wchłonięcia składników. Aby masaż z udziałem balsamu lub olejku był naprawdę skuteczny, przed jego wykonaniem dokładnie wypeelinguj wybrane partie ciała, co pozwoli na równomierne absorbowanie kosmetyku. Kremy, emulsje i olejki najlepiej wmasowywać okrężnymi ruchami (w kierunku serca) o coraz większej intensywności nacisku, a aby taki zabieg był skuteczny pilnuj, by za każdym razem nie trwał krócej niż 5-7 minut. Taki rytuał urodowy nie tylko ujędrni, ale także doskonale nawilży i natłuści ciało, sprawiając, że skórę pozostawimy w lepszej ogólnej kondycji. Dołącz do tego regularną aktywność fizyczną i zdrową dietę, a zaskoczysz sama siebie. Spróbujesz? :)

wyszczuplanie

1. Soraya Body Diet 24 – balasam wyszczuplająco-ujędrniający

2. Lirene Body Shaping – wyszczuplający balsam do ciała

3. Clarins Contouring Oil – olejek wyszczuplający

4. Tołpa dermo body. Cellulite. – drenujący koncentrat antycellulitowy