Kosmetyki w podróży

kosmetyki w podróży jakie kosmetyki zabrać na wyjazd jak pakować kosmetyki

Zapewne każda z nas uwielbia podróżować. Czasem są to albo kilkudniowe wyjazdy służbowe, albo dłuższe urlopy lub wojaże z przyjaciółmi czy rodziną. Kosmetyki w podróży to trudny temat. My, kobiety, mamy to do siebie, że lubimy mieć wszystko pod ręką. Tylko jak ograniczyć nasz bagaż, kiedy chcemy zabrać odpowiednią ilość ubrań i produktów do pielęgnacji ciała i włosów?

Kosmetyki w podróży – tylko niezbędniki!

Dłuższy wyjazd poza miejsce zamieszkania wcale nie musi oznaczać, że przez ten czas będziesz wyglądać jak kopciuszek. Chodzi  o rozwagę. Zastanów się, jakie kosmetyki w podróży naprawdę ci się przydadzą. Może okazać się, że zamiast całej palety cieni do powiek wystarczą tylko 2 mniejsze pudełeczka w różnych odcieniach, a z 10 szminek w podobnym kolorze wybierzesz 2, których rzeczywiście najczęściej używasz i, które będą pasować do różnych strojów. Oprócz kosmetyków kolorowych, w przypadku których możesz przede wszystkim ograniczyć ich ilość, są też produkty do pielęgnacji ciała i włosów. Co zrobić, by zaoszczędzić sobie konieczności dźwigania ciężkich toreb lub dokonania trudnej selekcji tuż przed wyjazdem, spowodowanej niemożnością dopięcia walizki?

Pojemnie i poręcznie

Ilość zabieranych na wyjazd rzeczy uzależniona jest oczywiście od długości planowanego pobytu. Jednak nawet przy krótkich podróżach warto nauczyć się minimalizmu! Po co utrudniać sobie życie, gdy firmy kosmetyczne proponują nam coraz to lepsze rozwiązania i udogodnienia? Pojęcie „kosmetyki w podróży” obejmuje przynajmniej dwie kategorie: produkty, które przydadzą nam się już w drodze, oraz te, których będziemy używać podczas pobytu. W tym pierwszym przypadku sprawdzą się na pewno kosmetyki, które pozwolą nam się szybko odświeżyć, jak np. nawilżane chusteczki, mały antyperspirant, można też pomyśleć o małym pojemniczku płynu do płukania ust.

Kosmetyki, które przydadzą nam się bezpośrednio podczas pobytu to miniaturowe wersje produktów, których używamy na co dzień. Drogerie oferują nam małe opakowania szamponów i odżywek do włosów, mydeł, balsamów do ciała czy żeli pod prysznic, warto też poszukać mniejszej tubki pasty do zębów. Dzięki takim rozwiązaniom oszczędzamy miejsce  w torbie i nie gromadzimy niepotrzebnych rzeczy. Wybrana pojemność opakowań tych kosmetyków zależy oczywiście od długości naszego wyjazdu, jednak czasem warto kupić dwa mniejsze opakowania szamponu czy żelu pod prysznic, niż zabierać ze sobą zwykłe, standardowej wielkości produkty.

A jakie kosmetyki wy zabieracie w podróż i jakie macie sposoby na ograniczenie ich ilości? :-)