Kosmetyki chroniące przed słońcem – jakie błędy popełniamy?

kosmetyki chroniące przed słońcem filtry UV kremy przeciwsłoneczne pielęgnacja ochrona uroda

Smarujesz się regularnie, a mimo to zdarza ci się opalenizna, a nawet podrażnienie, którego się nie spodziewałaś. Wydaje ci się, że postępujesz prawidłowo – w końcu kosmetyki chroniące przed słońcem goszczą w twojej kosmetyczce przez całe lato. Niestety, większość z nas – nawet jeśli nie zapominamy o ich stosowaniu – używa ochronnych kremów i balsamów popełniając błędy, które znacznie osłabiają ich działanie. Dowiedz się czego nie robić, by ochrona była pełniejsza!

Kosmetyki chroniące przed słońcem: pielęgnacja do zadań specjalnych

Aplikujesz „filtry” regularnie, prawda? Ale zastanów się, kiedy je nakładasz – jeśli warstwa ochronnego kremu trafia  na twoją skórę dopiero, kiedy wyjdziesz na zewnątrz, to poważny błąd. Składniki aktywne potrzebują czasu, by zabezpieczyć skórę w pełni. Dermatolodzy podkreślają – odpowiedni czas na nałożenie kremu to 30 minut przed wyjściem, pamiętaj o tym, by cieszyć się pełną ochroną. Nakładasz preparat z filtrem, kiedy jesteś już ubrana, omijając krawędzie materiału? Niedobrze. Nowotwór skóry może zaatakować ją w dowolnym miejscu – dlatego tak ważne jest, by chronić ją na całym obszarze. Chroń się zanim założysz ubrania i nakładaj kosmetyk stojąc przed lustrem, by nie pominąć na pozór niewidocznych miejsc.

Filtr na pełnych obrotach: o czym nie zapominać?

Czy w czasie upałów pamiętasz o ustach? Jeśli nie, czas to zmienić. Na lato najlepsza będzie silnie nawilżająca pomadka, lub balsam z filtrem UV, który sprawi, że usta nie będą ani przesuszone, ani popękane. Pamiętaj, że skóra na nich jest naprawdę delikatna i wrażliwa, a przesuszenie i spękanie naprawdę trudno wyleczyć. A jeśli usta, to i stopy, które w odkrytym obuwiu są narażone na działanie promieni słonecznych przez cały dzień. Zdarza ci się używać preparatu przeznaczonego do ciała na twarz? Zanim to zrobisz następnym razem, przyjrzyj się składowi. Taki kosmetyk może zawierać składniki bezpieczne dla odpornej skóry ciała, ale silnie drażniące skórę twarzy. Jeśli myślisz, że za szybą samochodu jesteś całkowicie bezpieczna i nie jesteś narażona na wpływ słońca, zaprzeczamy – większość szyb nie przepuszcza promieniowania UVB, dlatego nie widzimy później oznak opalenizny, niestety ciągle mogą cię dosięgnąć promienie UVA, czyli te, które odpowiedzialne są za starzenie skóry i skłonności do nowotworów – warto o tym pamiętać.