Kosmetyczne właściwości oleju kokosowego

kosmetyczne właściwości oleju kokosowego naturalna pielęgnacja skóra ciało włosy nawilżanie uroda

Czy wiecie, jak niezwykłe są kosmetyczne właściwości oleju kokosowego? Ułatwiamy wam zadanie i odpowiadamy! Jakiś czas temu pisaliśmy już o urodowych trikach związanych z tym produktem, dziś rozszerzamy listę o kilka nowych korzyści, byście mogły w pełni wykorzystać potencjał tego kosmetyku. Zapraszamy do lektury :)

Naturalny ratunek dla ciała

Ponieważ olej kokosowy z natury wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, posiada właściwości nawilżające i – jak pokazują badania – doskonale działa na skórę atopową – wiele kobiet stosuje go także na noc, jako środek nawilżający do twarzy. Polecamy podwójną siłę takiego oczyszczenia – najpierw wetrzyj olej kokosowy kolistymi ruchami w twarz i szyję, a następnie zmyj nadmiar produktu ulubionym tonikiem. Jeśli jesteś jednak posiadaczką cery skłonnej do wyprysków, nie stosuj tej metody o ile nie jesteś pewna, że twoja skóra toleruje ten olejek. Kosmetyczne właściwości oleju kokosowego to także jego działanie nawilżające. Okazuje się, że organiczny olejek pomaga w gojeniu się ran skóry, a także skutecznie nawilża i zapobiega utratom wody przy bardzo suchej skórze. Dzięki temu możesz używać tego produktu jako balsamu do ciała – pięknie pachnie, jest niedrogi i wydajny, a przede wszystkim pozostawia skórę odżywioną i gładką!

Kosmetyczne właściwości oleju kokosowego – terapia dla włosów

Nie bez powodu wiele odżywek do włosów zawiera w swoim składzie olej kokosowy – lepiej bowiem wnika w głąb włosa i zapobiega utracie protein niż olej słonecznikowy. Jeśli chcesz wykonać nocną kurację odżywiającą kosmyki, mamy dla ciebie rozwiązanie. Niewielką ilość olejku kokosowego nałóż na włosy, rozprowadź rozczesując go po fryzurze, a następnie zrób luźny koczek. Dla pewności na poduszce rozłóż ręcznik lub połóż się spać w czepku pod prysznic. Rano umyj włosy jak zwykle i ciesz się odżywionymi kosmykami! Dodatkowo, by w dowolnym momencie dodać włosom blasku, niewielką ilość organicznego olejku kokosowego możesz nałożyć na swoje końcówki – ważny jest tu umiar, bo zbyt duża porcja kosmetyku obciąży je i sprawi, że włosy będą wyglądały na przetłuszczone.