Kosmetyczne triki na lato. Najlepsza czwórka

kosmetyczne triki na lato uroda pielęgnacja makijaż makeup kosmetyki

Lato to najpiękniejsza pora roku, nie warto więc psuć jej sobie podłym humorem. W ciepłych miesiącach jeszcze częściej zdarzają się nam nieprzyjemne urodowe niespodzianki. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tymi najpopularniejszymi bez wysiłku. Przed Wami nasze kosmetyczne triki na lato!

1. Co zrobić, by nie swędziało?

Jedną z najbardziej irytujących latem dolegliwości są ugryzienia owadów. Można szukać ulgi z pomocą dostępnych w drogeriach i aptekach preparatów łagodzących świąd i zaczerwienienia i odstraszających intruzów, a można poradzić sobie z problemem naturalnie. Jak? Za pomocą ziół i warzyw – włącz w dietę więcej bazylii, czosnku i cebuli, a odstraszysz komarzyce. Te rośliny łagodzą również reakcje alergiczne, dlatego, że są źródłem przeciwalergicznej kwercetyny. Jeśli zostałaś ugryziona, a nie masz pod ręką żadnego kosmetyku łagodzącego objawy, nałóż na bąbel odrobinę octu jabłkowego, miodu lub pasty do zębów – powinno pomóc!

2. Podrażniona i piekąca. Jak pomóc skórze po goleniu?

Na urlopie bardzo często sięgamy po maszynki do golenia, co skutkuje podrażnieniami szczególnie uporczywymi w okolicach linii bikini. Te podrażnienia to wynik tarcia ostrza, które narusza mieszki włosowe. Jeśli nie masz kosmetyku dedykowanemu problemowi wybierz się do apteki po krem łagodzący odpieluszkowe podrażnienia u niemowląt. Dobrym pomysłem jest też położenie na zaczerwienione miejsca ochłodzonej torebki herbatki rumiankowej (tej zużytej), pozostawienie jej na kilka minut i pokrycie tego miejsca natłuszczającą maścią z witaminami A i E, która jest szeroko dostępna. Rumianek ma działanie obkurczające, przeciwzapalne i łagodzące.

3. Kiedy przesadziłaś ze słońcem…

Na urlopie często mamy ograniczony dostęp do sklepów i drogerii i trudno nam kupić łagodzący efekty opalania balsam. Nie załamuj rąk! Jeśli zdarzyło ci się spędzić zbyt wiele czasu na słońcu i odczuwasz nieprzyjemne objawy poparzenia, najpierw łagodź pieczenie – kostki lodu owinięte w ściereczkę powinny pomóc. Zaczerwienionym miejscom ulgę przyniesie też maseczka z plasterków schłodzonego ogórka – rozłóż je na dotkniętych promieniami obszarach i odczekaj 30 minut.

4. Kiedy woda podrażnia…

Te z nas, które mają wrażliwą skórę, pewnie niejednokrotnie przekonały się, jaką krzywdę może wyrządzić jej woda z basenu. Chlor, którym zazwyczaj odkażana jest taka woda jest bardzo silną substancją chemiczną. Nawet kiedy jego właściwości są celowo zniwelowane, potrafi bardzo dokuczyć skórze ze skłonnościami atopowymi. Jak z tym walczyć? Zabezpieczyć się dużą ilością lekkiej, nawilżającej emulsji przed wejściem do basenu – taka warstwa ochronna ogranicza ekspozyzję na chlor.

Mamy nadzieję, że nasze kosmetyczne triki pozwolą Wam w razie nieprzewidzianych niespodzianek cieszyć się wakacjami w pełni :)