Kosmetyczne składniki wyszczuplające. Przygotuj ciało na wiosnę!

skladniki wyszczuplajace w kosmetykach jak działają kosmetyki wyszczuplające

Wczesne wiosenne miesiące to pora, w której zaczynamy budzić się z zimowego snu i intensywnie dbać o ciało. Sposobów walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej i spędzającą nam sen z powiek „pomarańczową skórką” jest wiele. Warto jednak poświęcić kilka chwil na wybór właściwej strategii. Nierówności skóry w newralgicznych obszarach kobiecego ciała to problem, z którym boryka się nawet 90% z nas. Problem jest na tyle powszechny, że bez skrępowania przyznają się do niego coraz częściej nawet gwiazdy. Jak sobie pomóc? W wymodelowaniu sylwetki i wygładzeniu skóry mogą nam pomóc zaawansowane kosmetyki dedykowane walce z cellulitem i tkanką tłuszczową. Taka walka powinna być dobrze zaplanowana, a jeśli będziesz pamiętać o kilku podstawowych zasadach – będzie również skuteczna!

Tkanka tłuszczowa i cellulit: anatomia problemu

By zacząć walczyć z nadmiarem centymetrów i „pomarańczową skórką” skutecznie, warto najpierw zrozumieć mechanizm powstawania tych problemów. Cellulit najczęściej dotyka te z nas, które prowadzą siedzący tryb życia, powinnaś jednak pamiętać, że to nie jedyne powody – dużą rolę odgrywają tutaj geny i zaburzenia hormonalne. Jeśli chcesz rozpocząć walkę o właściwie wymodelowaną sylwetkę u podstaw, powinnaś również uważnie przyjrzeć się swojej diecie – warto wyeliminować z niej nadmiar kalorii i cukru, bardzo często to one są odpowiedzialne za rozwój i pogłębianie się niedoskonałości. Spróbuj zrezygnować ze słodkich napojów i wyrobić sobie nawyk regularnego nawadniania organizmu – jeżeli nie lubisz smaku wody, dodaj do niej plaster cytryny, pomarańczy, natkę pietruszki lub ogórek. Powinnaś również pamiętać, że cellulit – oprócz zaburzeń metabolicznych – to także problem z krążeniem i nie warto tego ignorować przygotowując ciało na ciepłe miesiące.

Modeluj sylwetkę z sukcesem: składniki wyszczuplające

W związku z tym, że zarówno w przypadku cellulitu, jak i nadmiaru tkanki tłuszczowej powinnaś dotrzeć głębiej niż do samego tylko naskórka, kluczowy jest dobór odpowiednich kosmetyków – działających w globalnie i wpływających na głębsze warstwy skóry. Tu z pomocą przychodzą składniki wyszczuplające dedykowane tego typu niedoskonałościom. Kiedy wybierasz produkt dla siebie, powinnaś poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z jego składem – właściwie dobrany kosmetyk to najlepszy sprzymierzeniec w modelowaniu sylwetki.

Na co zwracać szczególną uwagę? Przede wszystkim, czytając etykiety szukaj zaawansowanych składników, które pobudzają spalanie tłuszczu na poziomie komórek i zapobiegają rozrostowi tkanki tłuszczowej. Warto również sięgnąć po produkty, które oprócz tego kontrolują wchłanianie substancji odżywczych – poprawiając w ten sposób metabolizm, uchronisz się przed nadmiernym rozrostem tkanki tłuszczowej.  Co ważne, takie kosmetyki sprawiają, że twoja sylwetka modelowana jest przez cały czas – a właśnie tego potrzebujesz. Nie powinnaś zapominać również o pobudzaniu krążenia – kiedy krew krąży prawidłowo, organizm odzyskuje równowagę, a dzięki temu regulujesz również proces spalania tkanki tłuszczowej i zapobiegasz jej magazynowaniu. Do składników, które wspierają aktywnie twoją walkę o piękne ciało możesz zaliczyć kofeinę, guaranę i L-karnitynę.

Piękne, gładkie i jędrne ciało: o czym pamiętać?

Sięgając po specjalistyczne kosmetyki wyszczuplające pamiętaj przede wszystkim o tym, że walka z cellulitem i modelowanie sylwetki to bardzo złożone procesy. Najważniejsze, by podejść do problemu wieloaspektowo wygładzając i ujędrniając skórę, oraz – jednocześnie – zapobiegając jego dalszemu rozwojowi. Słowem-kluczem, które przez cały czas powinnaś mieć w pamięci jest regularność, która spowoduje, że składniki wybranego przez ciebie preparatu zadziałają właściwie. Niech używanie modelującego kosmetyku stanie się dla ciebie przyjemnym nawykiem. Pomyśl o tym, jak o chwili dla siebie i twojego ciała, nie obowiązku. Poranne i wieczorne wmasowywanie kosmetyku w ciało, które już za chwilę będzie wyglądać pięknie, jest przecież przyjemne! A będzie tylko lepiej :)