Kosmetyczne innowacje, które mają moc. Gdzie ich szukać?

kosmetyczne innowacje pielęgnacja kosmetyki uroda demakijaz

Wiele z nas patrząc na drogeryjne półki w pośpiechu bardzo często myśli: „to już było”. Nic bardziej mylnego! Kiedy przyjrzymy się urodowemu rynkowi bliżej, uwagę przyciągają kosmetyczne innowacje. Większość z nich to pomysły, które kilka lat temu były jeszcze w sferze marzeń. Teraz mamy je na wyciągnięcie ręki, a wszystkim znudzonym tradycyjnymi produktami polecamy je wypróbować – mogą wiele zmienić! Zmiany te dotyczą nie tylko urody, ale tego, jak wpływamy na środowisko – a to przecież najważniejsze.

Kosmetyczne innowacje: dla piękna i dla zdrowia

Współczesna kosmetyka bierze pod uwagę nie tylko wąską skuteczność produktów i spełnianie podstawowe funkcji, ale i to, jak działają na skórę w dłuższej perspektywie. Dzisiejsze uwarunkowania środowiskowe sprawiają, że stajemy się coraz bardziej podatne na alergie i problemy skórne, dlatego kosmetolodzy i technologowie w laboratoriach kosmetologicznych proponują zwrot w kierunku minimalizacji dodatkowych czynników chemicznych. Wyobraźcie sobie akcesoria do demakijażu twarzy, które eliminują konieczność stosowania chemicznych płynów i mleczek. Brzmi jak science-fiction? Niekoniecznie :) Przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym możecie takie innowacyjne produkty znaleźć i kupić – blogowopoleca.pl.  Zapraszamy, na początek przedstawiamy GLOV. Czy warto? Napewno. Zwłaszcza, że te produkty, które nie tylko sprawiają, że demakijaż staje się mniej uporczywy, ale także stymulują skórę do naturalnej ochrony, powstają w Polsce. Co ciekawe, do takiego usuwania make upu potrzebna jest tylko woda. Niedługo opowiemy Wam na ten temat więcej.

Urodowe nowości: pielęgnuj i dbaj o środowisko

Dzisiejsze kosmetyczne innowacje to nie zawsze – jak jeszcze jakiś czas temu – coraz dłuższe składy i coraz bardziej skomplikowane związki chemiczne. Nowe, rewolucyjne produkty doskonale wpisują się w szczególnie popularny trend eko. Wygląda na to, że zmęczone sztucznymi składnikami, coraz chętniej sięgamy po akcesoria i kosmetyki, które są bezpieczne nie tylko dla skóry, ale także dla środowiska. Stąd na rynku pojawiają się produkty skomponowane z certyfikowanych substancji naturalnego pochodzenia. Warto także zwrócić uwagę na akcesoria – na przykład te do makijażu, czy oczyszczania twarzy – które wykonywane są z dbałością o bezpieczeństwo dla skóry i ekologię. Kosmetyczne rozwiązania, które powstrzymują nas od wyrzucania ogromnych ilości śmieci – jak wspomniane akcesoria do demakijażu wielokrotnego użytku są podwójnie warte uwagi. Syntetyczne włókna słabej jakości w pędzlach, czy gąbeczki wykonane z nietrwałych materiałów także powoli odchodzą do przeszłości – dziś liczy się to, by służyły nam jak najdłużej. Równie ciekawe jest podejście do opakowań, które dziś częściej wykonywane są z materiałów biodegradowalnych. Mamy nadzieję, że ogromne plastikowe słoiczki kremów małej pojemności, które przechowywały głównie powietrze już niedługo będą historią.

Wszystkie miłośniczki innowacyjnych produktów kosmetycznych zachęcamy, by odwiedzały nas często na blogowopoleca.pl – będziemy tam zamieszczać ciekawe nowości, w sam raz do kupienia i przetestowania!