Konturowanie twarzy by Jenny

klasyczny makijaż nude eye czerwona pomadka

W tym poście pokażę wam jak sama wykonuję konturowanie twarzy, pewnie nie jest to idealny sposób, ale wierzę, że w moim przypadku się on sprawdza.

Zapewne zauważycie, że różnica między zdjęciem „przed” i „po” jest niewielka. To dlatego, że staram się delikatnie konturować twarz, ponieważ mam tendencję do przesadzania z ilością makijażu. W końcu w konturowaniu chodzi o to, żeby nie było widoczne, dzięki czemu jego efekt będzie doskonały!

Zanim przejdziemy do instrukcji ze zdjęciami, odpowiedzmy na pytanie: po co robimy konturowanie? Po pierwsze, pomaga ono osiągnąć bardziej precyzyjny look. Po drugie, nakładając podkład zakrywamy naturalne cienie, które przywrócić możemy właśnie za pomocą konturowania. Do tego najlepiej użyć matowego bronzera lub pudru konturującego, rozświetlający bronzer będzie odbijać światło, więc osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego.

Użyte produkty:

 Pędzel do konturowania: potrzebujemy pędzla do konturowania lub takiego z płaską końcówką, by mieć kontrolę nad nakładaniem konturu.

Precyzyjny pędzelek do nakładania cieni: tego pędzelka używam do konturowania nosa

Dwuwarstwowy pędzel z syntetycznego włosia: używam go do rozcierania konturu

1

1.Konturując policzki, powinnaś nanieść kontur dokładnie pod linię różu. Zaczynam od miejsca styku uszu z linią włosów, następnie przeciągam linię w kierunku ust, kończąc kilka centymetrów przed ich kącikami.

       2

     2.Lubię konturowanie miejsca tuż pod szczęką, by dobrze ją zaznaczyć. Linię prowadzę aż pod brodę.

3

3. Nie wiem, czy konturowanie mojego nosa jest konieczne, ale myślę, że ładnie to wygląda. Widzicie, że linię obrysu zaczynam pod brwiami i przeciągam ją w dół do płatków nosa i jego czubka. Wygląda to trochę dziwnie, ale następny krok to naprawi!

4

4.Rozcieraj! Z pomocą dwuwarstwowego pędzelka (lub tego do blendowania) rozetrzyj nałożony kontur. Pamiętaj, by obrys na policzkach rozcierać w kierunku miejsca nałożenia różu, a nie w kierunku linii szczęki.

beforeafter

Voila! Widać różnicę? Tak jak mówiłam, chcę wyglądać jak najbardziej naturalnie, dlatego moje konturowanie jest delikatne.