Kolorowy zawrót głowy? Trendy kolorystyczne na wiosnę 2015

makijaż na wiosnę trendy w makijaży wiosna 2015

Wiosna co roku wnosi powiew świeżości w kosmetycznych i makijażowych trendach. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tendencje co roku są dość powtarzalne, trendy kolorystyczne na wiosnę 2015 wcale nie wieją nudą! Odcienie i kombinacje, które widoczne były na wybiegach inspirują do odważniejszego i odświeżonego podejścia do makijażu. Każda z nas znajdzie tutaj coś dla siebie, a wtedy pozostaje tylko eksperymentować! Takie eksperymenty zawsze są przyjemne, prawda?

Trendy kolorystyczne na wiosnę 2015  – owocowe i ciemne!

Nawet jeśli śliwka automatycznie kojarzy nam się z jesienią, modelki na wiosennych pokazach udowadniają, że doskonale zgra się z wiosenną aurą. Jak modnie nosić śliwkowe tony o tej porze roku? Monochromatyczny makijaż oczu w głębokim, ale wesołym śliwkowym kolorze przy akompaniamencie bladych, różowawych ust, albo ciemne usta w wersji solo – wybór należy do ciebie! Jedno jest pewne – fiolet jest teraz na topie, zarówno jako element makijażu, jak i manicure, więc czas polubić się z nasyconą śliwką i burgundem. Kolejnym ważnym elementem wiosennego makijażu w tym roku jest kreska wykonana eyelinerem – wypróbuj grube, zdecydowane linie (jeśli twoje oczy są nieduże, powinnaś jedynie zrezygnować z obrysowywania ich eyelinerem dookoła). Trendy pokazują, że najbardziej popularne tej wiosny będą grube kreski, przypominające takie, wykonane za pomocą markera, linie kończące się w zewnętrznym kąciku oka (bez „kociej” końcówki). Dla oczu blisko osadzonych makijażyści proponują kompromis: rozświetlone wewnętrzne kąciki oka i atramentowa czerń cieni na zewnątrz (gradient). Dodatkowo możesz postawić na niezmiennie popularną czerwień pomadki – tym razem najlepiej w wersji matowej.

Wiosenny manicure – minimalizm

Trendy kolorystyczne na wiosnę 2015 przewracają klasyczne podejście do manicure do góry nogami! Na wybiegach próżno szukać dłoni ozdobionych jednobarwnie, a profesjonaliści stawiają na tzw. negative space look. Na czym to polega? Jeśli chcesz podążać za modą, połącz ulubione soczyste barwy z kompletnie „nagimi” fragmentami paznokci – możesz pomalować je tylko na dole płytki (tak, jak w moon manicure), możesz namalować na nich delikatne kreski (kolory, które się do tego nadają to zarówno neony, ciemne barwy, jak i emalie metaliczne, które dają naprawdę oryginalny efekt). Jeśli chcesz przełamać tradycyjny manicure modnym akcentem, naklej na paznokcie kawałki taśmy klejącej (obszar pod taśmą pozostanie niepokryty lakierem), a resztę płytki zamaluj wybranym kolorem – to bardzo proste, ale i efektowne rozwiązanie. Do łask wracają też paznokcie naturalne – pomalowane wybielającą odżywką, w odcieniach „baby pink” i beżu, który powinien być dostosowany do odcienia naszej skóry.

Trendy kolorystyczne na wiosnę 2015 to według nas doskonała okazja do urodowej zabawy! Zgadzasz się? :)