Klasyczny makijaż: zimowe must-wear

klasyczny makijaż oczu eyeliner kreska czerwona szminka makeup inspiracje makijażowe uroda

Okres świąteczno-noworoczny obfituje w okazje do wykonania starannego makijażu. Zastanawiacie się, co zawsze się sprawdza? Klasyczny makijaż, który wykonacie starannie i nienagannie obroni się zawsze! Podpowiadamy, co będzie wyglądać najpiękniej. Dzięki naszym poradom podkreślisz urodę w zręczny i niezawodny sposób :)

Zacznij od wyrównania kolorytu, czyli baza pod klasyczny makijaż

Klasyczny makijaż kłóci się z przesadą, a najgorzej wypada na tle niedoskonałości. Podstawa jest więc idealne, ale naturalne krycie – wybierz podkład, który nigdy Cię nie zawodzi, a w razie potrzeby połącz go z korektorem. Jeśli używasz różu lub bronzera (do czego namawiamy!) postaw na naturalność – wtedy makijaż doda Ci naturalnego uroku. Warto sięgać po róże i bronzery bez drobinek, a rozświetlacze aplikować tak, by dyskretnie modelowały :)

Oczy na pierwszym planie, czyli akcent, który przyciąga

Klasyczny makijaż w stylu wielkich gwiazd kina, opiera się przede wszystkim na umiejętnym podkreślaniu – wybieraj więc cienie do oczu w naturalnych odcieniach – takich jak brzoskwinia, pastelowy beż lub caffe latte. Najlepiej sprawdzą się maty i satyny. Dobrym pomysłem jest podkreślenie wewnętrznego kącika oka delikatnie połyskującym jasnym cieniem i zewnętrznego – takim o 1-2 tony ciemniejszym od bazowego, by nadać spojrzeniu głębi. Wykończenie idealne? Klasyczna kocia kreska, precyzyjnie namalowana cieniutkim pędzelkiem eyelinera. Nie zapominaj o brwiach, które powinny być naturalne, ale o nienagannym kształcie (kredka wystarczy) i tuszu – nie nawarstwionego, a rozdzielającego i podkręcającego,

A co z ustami?

Tutak klasyka nie znosi innowacji – warto więc postawić na czerwienie i ciemne róże. Wybór jest spory – od klasycznej czerwieni, poprzez ceglane prawie-brązy, aż po malinę i ciemną piwonię. Najważniejsze by odcień szminki dopasować do stroju, okazji i nastroju :)