Keratynowe prostowanie: cała prawda o zabiegu

przetłuszczanie włosów sposoby na przetłuszczanie włosów

Wiele kobiet, których problemem są puszące się i niezdyscyplinowane włosy, decyduje się na ich keratynowe prostowanie w salonie. Dookoła tego zabiegu zgromadzonych jest sporo kontrowersji i wiele pytań, w tym wątpliwości dotyczące potencjalnie powodowanych przez keratynę chorób. Jak to wygląda naprawdę.

 

Keratynowe prostowanie włosów: podstawowe fakty

Zabieg keratynowy ma za zadanie wygładzić i zdyscyplinować włosy bez użycia bardzo silnych składników chemicznych i inwazyjnym działaniu. W założeniu jest to zabieg rewitalizujący włosy i pomagający odzyskać blask.Cały zabieg składa się z kliku kroków – pierwszy to dokładne oczyszczenie włosów właściwym szamponem, drugi: nałożenie keratynowego preparatu na 15-20 minut (czas różni się w zależności od używanego składnika). Następnie włosy są suszone i prostowane, a temperatura aktywuje składniki (ten etap jest najczęściej powtarzany). Rezultaty utrzymują się od 2 do 4 miesięcy, a ich długość jest uzależniona od pielęgnacji, jaką zastosujesz po zabiegu. Szampon, którego używasz nie powinien zawierać SLS i soli (na opakowaniu: sodium chloride).

 

 

Zabieg keratynowy: dla kogo?

Zabieg może być przeprowadzany na każdych włosach – niezależnie od tego, czy są farbowane, rozjaśniane. czy nigdy nie próbowałaś tego typu zabiegów. Najważniejszą zaletą wymienianą przez kobiety, które się na niego zdecydowały jest skrócenie czasu poświęcanego na stylizację fryzury – szczególnie ważne w przypadku pracujących na wysokich obrotach, młodych mam, czy wyjeżdżających na wakacje. Dlaczego jest keratynowe prostowanie jest lepsze niż tradycyjne, chemiczne? Przede wszystkim dlatego, że nie wpływa na chemię Twojego włosa.

 

 

Kontrowersje wokół keratyny: co jest prawdą?

Pierwszym zarzutem kierowanym w stronę keratynowych zabiegów jest zawartość formaldehydu. Wszystkich mającym wątpliwości związane z bezpieczeństwem może uspokoić jej niskie stężenie – wahające się od 0,02 do 0,0005%. Warto również zapytać o to w salonie – często fryzjerzy używają produktów kompletnie go pozbawionych i te zabiegi są – oczywiście – bezpieczniejsze dla włosa. Na rynku dostępne są również domowe zabiegi keratynowe. Jaka jest nasza opinia? Jeśli masz ochotę na tego typu wygładzanie, wybierz się do salonu.

 

 

Marzysz o gładkich i zdyscyplinowanych włosach? Może warto wypróbować keratynę :)