Jesienne przetłuszczanie. Przepis na świeże włosy!

świeże włosy przetłuszczanie włosów fryzura kosmyki pielęgnacja szampon do włosów uroda

Spadająca temperatura coraz częściej zmusza nas do zakładania czapek i kapturów. W takich warunkach łatwo nie tylko o zniszczenia i uszkodzenie mechaniczne włosów, ale także o przetłuszczanie. Zwłaszcza dlatego, że ograniczamy dopływ powietrza do skalpu i – paradoksalnie – przegrzewamy go. Dziś znajdziecie u nas przepis na świeże włosy!

ŚWIEŻE WŁOSY : ZADZIAŁAJ NA PRZYCZYNY PRZETŁUSZCZANIA

Skąd właściwie bierze się problem przetłuszczania? Powody nadprodukcji sebum są zróżnicowane i muszą być rozpatrywane indywidualne, jednak do najpopularniejszych zaliczamy: efekt uboczny nieodpowiedniej diety, problemy z równowagą hormonalną, dziedziczność, a nawet pogodę, nieodpowiednie nakrycia głowy lub niedostosowane do kondycji skalpu kosmetyki. Nawet jeśli wydaje ci się, że w twoim przypadku problem jest nie do zwalczenia, warto spróbować! Potrzeba do tego odrobiny cierpliwości, ale kiedy znajdziesz sposób na twoje przetłuszczające się włosy, zniwelujesz problem do tego stopnia, by nie utrudniał ci życia. Wiele kobiet, walcząc z łojotokiem, sięga często po suche szampony – niestety, może to być przyczyna pogarszania się stanu skóry głowy – proszek zatyka ujścia gruczołów łojowych skalpu, przez co te zaczynają pracować jeszcze intensywniej. Jeśli przetłuszczanie to także twój problem, pamiętaj, by po szampon w sprayu sięgać tylko wtedy, kiedy jest to absolutnie konieczne!

LEKKIE I CZYSTE: PROBLEM ZAHAMOWANY

Po pierwsze, przejrzyj etykiety kosmetyków, których używasz na co dzień – jeśli w składach odżywek, masek i szamponów znajdziesz silikony lub ciężkie oleje w dużym stężeniu – koniecznie odstaw je na bok! Przetłuszczające się włosy nie powinny być pielęgnowane za pomocą składników, które obciążą skórę głowy i pobudzą ją do jeszcze bardziej intensywnej produkcji łoju! Jeśli dodatkowo towarzyszy ci łupież, może być to znak, że twoja skóra ma silne skłonności łojotokowe, a z medycznego punktu widzenia ten „łupież” to nic innego, jak łojotokowa łuska. Kiedy problem jest bardzo uporczywy, warto wypróbować specjalistyczne, lekkie, apteczne kosmetyki przeznaczone do łagodzenia łojotoku – w wyborze nie zdawaj się na siebie – skonsultuj się z farmaceutą, a jeśli problem bardzo ci doskwiera, powinnaś również odwiedzić dermatologa.

Nie martw się przetłuszczaniem i ciesz się lekką fryzurą! :)