Jędrne ciało bez cellulitu? O masażu i rozgrzewaniu

Jędrne ciało bez cellulitu masaż cellulit ciało

Wiele mówi się o kosmetykach wyszczuplających i antycellulitowych – zwłaszcza teraz, kiedy sezon na letnie ubrania i plażowanie jest tuż za rogiem :) Warto pomyśleć, o tym, jak ich używać, by dały jak najlepsze efekty. Pisaliśmy już o tym, o czym należy pamiętać wybierając takie produkty i po jakie składniki najlepiej sięgać. Są sposoby na wzmocnienie efektu ujędrniającego – dzisiaj piszemy o dwóch z nich. Jeden to masaż. Jeśli będziesz stosować właściwy masaż liftingujący, substancje aktywne z wybranego przez ciebie kosmetyku zadziałają skuteczniej. Drugi to rozgrzewanie – nie od dziś wiadomo, że rozgrzewanie w trakcie kosmetycznej terapii wyszczuplającej pobudza ciało do działania. Ale po kolei!

Jędrne ciało bez cellulitu: modeluj masażem

Kosmetyki dedykowane modelowaniu sylwetki zadziałają efektywniej, jeśli połączysz je z masażem liftingującym. Taki masaż nie powinien być wykonywany w przypadkowy sposób. Przede wszystkim skup się na newralgicznych obszarach, które potrzebują uwagi najbardziej – brzuchu, udach i pośladkach. Nabierz na dłonie niewielką ilość kosmetyku i zacznij od ud – najpierw masuj ich przód i tył ruchami góra-dół (z tyłu od wysokości kolana aż do pośladka). Następnie przejdź do bardziej intensywnego masażu – w przypadku ud mogą to być „ósemki”, pośladki masuj przez kilka minut ruchami kolistymi. Ten sam rodzaj ruchu sprawdzi się również w przypadku brzucha (pamiętaj, by masaż nie był zbyt agresywny!). Po kilku minutach przejdź do wsmasowania kosmetyku w pozostałe partie ciała – rób to delikatnie, by się zrelaksować. Masaż ujędrniającym kosmetykiem może być jeszcze bardziej skuteczny, jeśli sięgniesz po produkt zawierający wyczuwalne pod palcami masujące cząsteczki, które w trakcie zabiegu rozpuszczą się.

Przepis na piękne ciało: o rozgrzewaniu

Kolejną dodatkową funkcją kosmetyków modelujących ciało, która zwiększa skuteczność składników aktywnych jest rozgrzewanie. Jeśli twoja skóra nie jest wrażliwa lub naczyniowa, śmiało możesz wypróbować takie produkty. Pamiętaj tylko o tym, by po użyciu dokładnie umyć ręce – wprowadzenie substancji rozgrzewających do oczu lub ich kontakt z błonami śluzowymi może być nieprzyjemny. Kosmetyki rozgrzewające również warto wmasować dokładnie w skórę, jednak powinien być do masaż zdecydowanie krótszy (by uniknąć podrażnień) i nie musi być tak intensywny. Dodatkowo, efekt rozgrzewania to doskonały relaks dla ciała i idealny pomysł na to, jak ujędrnianie zamienić w prawdziwe domowe SPA :)

Marzy ci się jędrne ciało bez cellulitu? Działaj! Już wiesz, jak to zrobić :)