Jasna karnacja – makijażowe triki

jasna karnacja makijaz dla bladej cery blada cera

Czy twoją zmorą w codziennym makijażu jest jasna karnacja? Możesz zatem być ciekawa, jakie urodowe porady możesz zastosować, by podkreślić swoją cerę. Porcelanowa skóra to coś wspaniałego, a poniższe triki sprawią, że będzie jeszcze bardziej niesamowita! Wystarczy kilka skutecznych trików, które uczynią twoją bladość dużym atutem!

USTA

Przy bladej cerze najlepiej jest unikać jasnych kolorów ust. Cieliste barwy i jasne brązy nie pomogą twojej karnacji. Ponieważ wiemy już, że neutralne kolory ust odpadają, jakie są inne wskazówki dla bladej skóry? Kobiety z jasną cerą najlepiej wyglądają w jaskrawych szminkach. Spróbuj czerwieni i korali, pomyśl o Scarlett Johansson i jej pięknej porcelanowej skórze i wyrazistych rubinowych ustach! Blada skóra wygląda niesamowicie z odważnymi kolorami warg. W zależności od jej kolorytu, mogą to być nawet szokujące fiolety!  Jeśli wolisz wybrać coś bardziej neutralnego, spróbuj wersji z  jasną szminką z odrobiną koloru, jak różowy lub brzoskwiniowy.

OCZY

Jeśli masz niebieskie lub zielone oczy, wybieraj cienie do powiek, które zawierają drobinki w tych samych kolorach. Nawet śmiałe błękity i zielenie będą dobrym rozwiązaniem, bo sprawią, że twoje oczy będą pięknie podkreślone. Jeśli natomiast masz brązowe oczy i bladą skórę, świetnie wyglądać będą ciemne, czekoladowe brązy, kolory lawendowe i szarości – sprawią one, że oczy będą błyszczeć. Blada cera nie współgra dobrze z neutralnymi kolorami cieni, unikaj ich więc za wszelką cenę. Jeśli masz również problem z doborem odpowiedniego eyelinera, najlepszym rozwiązaniem jest wybór takiego, który jest dwa odcienie ciemniejszy niż twój cień do powiek. Jedno jest pewne- nigdy nie wybieramy nic jaśniejszego. Równie prostą zasadą jest zakup czarnej maskary, która podkreśli twoje oczy, w przeciwieństwie do brązowych i jasnych, które tylko zaszkodzą twojej karnacji.

TWARZ

Następną poradą dla osób o jasnej karnacji jest dobór odpowiednich kosmetyków do twarzy- podkładu, różu i bronzera. Jeśli chodzi o odpowiedni fluid, często mamy problem z wyborem koloru, dlatego ważne jest skorzystanie z testerów. Pamiętaj, żeby użyć go na twarzy, a nie dłoni. Porównaj odcień w sztucznym oświetleniu sklepu z tym, który będzie widoczny w naturalnym świetle słonecznym przed dokonaniem ostatecznej decyzji.

Zastanawiające jest, dlaczego tak wiele kobiet z jasną karnacją uważa, że róż do policzków nie jest koniecznością. Kosmetyk ten dodaje twarzy koloru i ciepła. Stosuj go początkowo w niewielkiej ilości, a w razie potrzeby nałóż więcej. Jeśli wciąż nie jesteś przekonana do idei aplikowania różu, daj przynajmniej szansę bronzerowi. Nałożony na policzki, brodę, nos i czoło nadaje twarzy pięknego blasku.

makijazdlabladych

1. L’Oreal Color Riche Ruby Explosion 387 – pomadka

2. Revlon Colorstay – podkład kryjący o przedłużonej

3. Vichy Aera Teint – podkład kryjący

4. Rimmel Lasting Finish by Kate Moss – pomadka o przedłużonej trwałości