Jakie zabiegi na cellulit? Zdążysz przed wiosną!

zabiegi na cellulit pomarańczowa skórka ciało antycellulit

Zima to doskonały okres, by spróbować pozbyć się cellulitu :) Jeśli zaczniesz walczyć o gładką skórę już teraz, masz szanse zniwelować problem jeszcze zanim zmienisz ubrania na lżejsze! Dziś mamy kilka propozycji profesjonalnych zabiegów, którym warto poddać się właśnie w okresie zimowym.

Zabiegi na cellulit: gabinet kosmetyczny

Podstawowym typem zabiegu gwarantującym dobre efekty dla redukcji cellulitu są masaże – pomagają one rozbić „grudki” tłuszczowe, które gromadzą się w naszym ciele w nerwalgicznych punktach – na udach, brzuchu, pośladkach, czy ramionach – i sprawić, że skóra będzie widocznie napięta, ujędrniona i elastyczna. Jakie zabiegi będą doskonałymi pogromcami „pomarańczowej skórki”? Przede wszystkim drenaż limfatyczny – czyli masaż uciskowy, wykonywany za pomocą rąk, który nie tylko odprowadza nagromadzoną w tkankach wodę, ale także poprawia krążenie krwi oraz przepływ limfy. Polecany jest także tradycyjny masaż bańką chińską. Takie bańki wykonane są z elastycznej gumy, która umożliwia wykonanie masażu pod ciśnieniem. Są także odrobinę bolesne zabiegi, takie jak: masaż za pomocą wałków, czyli endermologia oraz masaż pompą próżniową – oba doskonale wzmacniają krążenie i pomagają rozbić nagromadzoną tkankę tłuszczową.

A może SPA?

Jeśli masz ochotę lub okazję wybrać się do SPA, pamiętaj, że tam także znajdziesz szereg zabiegów dedykowanych skórze dotkniętej cellulitem. Wszelkie kąpiele błotne – zwłaszcza te w błocie z Morza Martwego, pobudzą skórę do walki oraz bardzo skutecznie zmniejszą widoczne obrzęki. Warto zainteresować się także zabiegami pielęgnacyjnymi na bazie przyspieszającej spalanie tłuszczu kofeiny, a także ujędrniających alg czy… odżywczej czekolady. Takie rytuały nie tylko poprawiają stan skóry, ale także sa bardzo przyjemne :)

Profesjonalne kosmetologiczne zabiegi

Jeśli Twój problem utrzymuje się od lat i próbowałaś już wielu kosmetyków i zabiegów – postaw na innowację. Współczesna medycyna estetyczna oferuje zabiegi przeciwcellulitowe z użyciem aparatury kosmetycznej i medycznej – takich jak mezoterapia (substancje aktywne wprowadzane są bezpośrednio w przestrzeń komórkową), mezoterapia bezigłowa (analogiczna, jednak z użyciem impulsu elektrycznego)  czy elektrostymulacja.

Zabiegi na cellulit potrafią zdziałać naprawdę wiele, skusisz się? :)