Jak zredukować pocenie się latem?

jak zredukować pocenie się latem uroda pocenie urodowe problemy ciało antyperspirant

Kiedy z nieba leje się żar i wysokie temperatury utrudniają nam codzienne funkcjonowanie, oprócz dobrego kremu z filtrem przeciwsłonecznym powinnyśmy zaopatrzyć się… w produkty do walki z potem! Nadmierne pocenie podczas letnich miesięcy to problem wielu kobiet. Jak mamy czuć się komfortowo, kiedy na ubraniach, pod pachami pojawiają się nieestetyczne plamy? Jest na to sposób! Jak zredukować pocenie się latem?

Kło-pot-liwy problem

Pot to naturalna reakcja naszego organizmu na podwyższoną temperaturę. Wydzielany jest, by ochłodzić nasze ciało. Należy wiedzieć o nim dwie rzeczy: jest mokry i… bezwonny. Dokładnie tak: pot ma nieprzyjemny zapach przez bakterie znajdujące się pod skórą! Dyskomfort związany z przykrą wonią i plamami na ubraniach skutecznie utrudnia nam codzienne działania. Jeżeli pomimo noszenia lekkich ubrań i przewiewnych butów twoje dłonie i stopy również się pocą, wypróbuj przygotowane przez nas porady!

Jak zredukować pocenie się latem?

Jakiś czas temu pisaliśmy o antyperspirantach i blokerach potu. To produkty, których głównym zadaniem jest pomoc w walce z nadmiernym poceniem. Należy pamiętać, że zbyt częste używanie tych kosmetyków jest niebezpieczne dla zdrowia, bo stanowi ingerencję w naturalne procesy organizmu. Antyperspiranty stosujmy raz na dobę, nigdy na podrażnioną skórę, a silniejsze w działaniu blokery według zaleceń etykiety, zwykle 1-2 razy w tygodniu. Dodatkowo, aby zwalczyć nadmierne pocenie, warto zaopatrzyć się w produkty, które przyniosą ulgę spoconej skórze. Są to wszelkiego rodzaju mgiełki z dodatkiem mentolu i cytrusów, które zapewnią nam przyjemne chłodzenie. Na drogeryjnych półkach znajdziemy produkty do twarzy, rąk i stóp. Wystarczy dobrze poszukać i wybrać kosmetyk, który najbardziej będzie nam odpowiadał. W ciągu dnia możemy szybko odświeżyć się nawilżonymi chusteczkami, którymi przetrzemy twarz, ręce czy pachy.

Dodatkową ochłodę w letnie dni przyniesie nam… prysznic. Kiedy spoceni wracamy do domu i ubrania aż kleją się do naszej skóry z powodu nadmiernej wilgoci ciała, ratunkiem będzie wzięcie prysznica, który miło nas orzeźwi. Tu również pomocne okażą się kosmetyki jak szampon czy żel z dodatkiem cytrusów czy mentolu, które ochłodzą skórę i usuną z niej nadmiar bakterii powodujących nieprzyjemny zapach potu.

A wy jakie macie sposoby na pocenie się latem? :)