Jak zapobiec zmarszczkom? Przechytrz je kosmetycznie

jak zapobiec zmarszczkom

Na samą myśl o zmarszczkach ciarki przechodzą ci po plecach? Pielęgnacja cery, na której pojawiają się pierwsze zmarszczki nie musi być problemem! Klucz do sukcesu ukryty jest w doborze właściwej pielęgnacji i strategii. Etykiety drogeryjnych nowości wydają się niezrozumiałe, kosmetyków jest naprawdę wiele. Po co sięgać i o czym pamiętać, by odmłodzić cerę i zahamować proces starzenia? Jest kilka czynników, dzięki którym twoja twarz stanie się naprawdę promienna i będzie zachwycać świeżością.

Jak zapobiec zmarszczkom: superwróg do zwalczenia

W walce z pierwszymi zmarszczkami siłą jest systematyczność. Co właściwie je powoduje? Bruzdy powstające na twarzy to przede wszystkim owoc utraty naturalnego nawilżenia oraz obniżonej zdolności skóry do produkcji wiązań kolagenowych. Na szczęście da się z tym skutecznie walczyć. Przede wszystkim powinnaś przywrócić twojej cerze właściwy poziom nawilżenia, dzięki któremu poprawią się jej zdolności regeneracyjne, odzyska jednolity, zdrowy kolor oraz młodzieńczy blask. Musisz pamiętać o tym, że każda cera w urodowych rytuałach ceni sobie przede wszystkim regularność. Nakładanie kremu o formule dostosowanej do potrzeb skóry, bogatego w składniki nawilżające i odżywcze każdego dnia odmieni jej kondycję na dobre. Na istniejące zmarszczki i bruzdy pomogą składniki aktywne dedykowane temu właśnie problemowi oraz witaminy.

Młoda cera: walcz o nią sposobem

Dobór odpowiednich kosmetyków to jedno, druga – równie ważna – sprawa, to sposób jego nakładania. Jeśli będziesz robić to szybko i nieuważnie zamiast fantastycznego efektu, zobaczysz pogłębiony problem, a tego nie chce przecież żadna z nas! W jaki sposób właściwie aplikować kosmetyk? Przede wszystkim przygotuj twarz na przyjęcie składników kremu poprzez systematyczne złuszczanie (peeling wykonywany raz w tygodniu to gwarancja zdrowej i wygładzonej skóry), dokładne oczyszczanie i tonizowanie tuż przed nałożeniem produktu. Pamiętaj, że ilość kremu, którą jednorazowo nakładasz na twarz nie przekłada się na jego silniejsze działanie, a tylko obciąża cerę. Jak najlepiej go aplikować? Nałóż niewielkie kropki kremu w kilka miejsc na twojej twarzy, a potem delikatnie i równomiernie wklep kosmetyk. Pamiętaj – nie wcieraj go energicznie i nie rozciągaj skóry, by nie pogłębiać bruzd! Spraw, że chwile z kremem potraktujesz jako twoją codzienną porcję odmładzającego relaksu.

Jak zapobiec zmarszczkom? Sposobem i regularnością możesz zdziałać naprawdę wiele :)