Jak zamaskować ukąszenia owadów? Nie daj się niespodziankom!

Jak zamaskować ukąszenia owadów uroda triki urodowe pielęgnacja korektor makeup

Jednym z letnich „przeszkadzaczy”, które potrafią także popsuć nam idealny look, są ugryzienia owadów. Ciągłe drapanie i pocieranie podrażnionego miejsca też nie pomaga. Co gorsza, owady celują nie tylko w miejsca, które są relatywnie niewidoczne, takie jak stopy czy plecy, ale potrafią sprawić nam przykrą niespodziankę nawet na twarzy. Jak nie dać sobie popsuć humoru nieestetycznym śladom?

Jak zamaskować ukąszenia owadów: po pierwsze daj im się zagoić!

Nie ma gorszego scenariusza niż zobaczenie spuchniętego ukąszenia na twarzy po przebudzeniu. Naturalną reakcją na taką sytuację jest chęć pozbycia się go w trybie natychmiastowym i tu popełniamy zazwyczaj najgorszy błąd – dotykamy, pocieramy, drapiemy… Kontakt dłoni z miejscem ugryzienia zwiększa niesamowicie ryzyko infekcji, więc przede wszystkim dbaj o to, by miejsce to było czyste. Takie zmiany znikają samoistnie w ciągu tygodnia, warto posiłkować się również szeroko dostępnymi preparatami zmniejszającymi odczyn i działającymi przeciwhistaminowo – w ten sposób szybciej zredukujesz zaczerwienienie i pieczenie, a przecież o to chodzi! Możesz też przecierać zmiany octem jabłkowym, jak tonikiem – za pomocą nasączonego wacika.

Maskowanie ukąszeń: jak robić to skutecznie

Jeśli zastanawiasz się jak zamaskować ukąszenia owadów, przede wszystkim pokonaj chęć natychmiastowego pokrycia zmiany grubą warstwą makijażu. Najważniejsze, by dać skórze oddychać i nie prowokować rozwoju stanu zapalnego. Kiedy do ukąszenia dociera tlen, opuchlizna szybciej znika, a zmiana naturalnie wysycha. Najważniejsze by korektor i podkład nakładać czystymi i zdezynfekowanymi narzędziami lub dłońmi. Jeśli ukąszenie napuchło, ale kolor jest zbliżony do twojej karnacji, użyj odcienia naturalnego. Jeśli zaś jest czerwony – pomogą tu zielone korektory przeznaczone do maskowania zaczerwienionych zmian trądzikowych. Na taki korektor możesz potem bez obaw nałożyć ulubiony podkład. Ukąszenia bardzo często przeradzają się również w blizny. Z tymi poradzisz sobie skutecznie za pomocą silikonowych żeli przeznaczonych do niwelowania śladów i przebarwień. Kiedy ślad jest wyjątkowo odporny na taką kurację, można pozbyć się za pomocą lasera w gabinecie kosmetycznym.