Jak zagęścić rzęsy? Naturalnie!

jak zagęścić rzęsy makijaż makeup uroda rzęsy oczy

Chyba nie ma wśród nas – kobiet – takiej, która nie chciałaby mieć gęstych, grubych, długich i podkręconych rzęs rodem z reklamy tuszu. Część z nas posiada takie naturalne bogactwo, inne muszą naturze trochę pomóc. Rzęsy to nie tylko ozdoba oczu, podkreślająca wyrazistość spojrzenia, ale także naturalna ochrona dla oczu. Kiedy są piękne i odżywione są ozdobą. Jak o nie zadbać, by były naturalnie gęste i długie?

Jak zagęścić rzęsy: wewnętrzna i zewnętrzna pielęgnacja

Pielęgnację warto zacząć od delikatnego i właściwego demakijażu. Jeśli przy zmywaniu make upu obserwujesz coraz więcej wypadających włosków, wina może – niestety – leżeć po twojej stronie. Tusz i cienie powinnaś usuwać umiejętnie i unikać przypadkowych, gwałtownych ruchów. Najtrudniej jest z wodoodpornymi kosmetykami, ale jeśli właściwie dobierzesz kosmetyk, nie powinnaś mieć problemu ani z dokładnym oczyszczeniem okolicy oczu, ani wypadającymi włoskami. Żeby nie szarpać i nie wyrywać najpierw przyłóż nasączony płatek na kilkanaście sekund do oka, potem delikatnie przesuń – kosmetyki mają się rozpuścić, a nie zostać zdrapane!

Rzęsy, tak jak reszta naszej urody wymagają pielęgnacji. Skoro na twarz nakładasz maseczki, włosy odżywiasz za pomocą olejków, a w ciało wsmarowujesz balsamy – nie ma powodu, byś odmawiała regeneracji rzęsom! Pamiętaj, że przez większość dnia są przytłoczone maskarą, która odcina im dopływ powietrza i osłabia mieszki włosowe. Jak je pielęgnować? Za pomocą odżywki, serum nakładanego na noc lub olejku rycynowego, który możesz kupić w każdej aptece. Poczujesz, a przede wszystkim zobaczysz, różnicę!

Rzęsy jak marzenie: co z makijażem?

Jeśli lubisz sztuczne rzęsy albo kępki, postaraj się je stosować jak najrzadziej – dosłownie od święta. Dlaczego? Klej, którym przytwierdzasz je do powieki oraz energiczne zrywanie może nadwyrężyć mieszki włosowe i sprawić, że włoski będą mocniej wypadać. Podobnym osłabiaczem jest zalotka – odpuść jej używanie na co dzień, a kondycja włosków widocznie się poprawi.

Wybieraj delikatne maskary, najlepiej te odpowiednie dla wrażliwych oczu i osób noszących soczewki kontaktowe (możesz mieć pewność, że taki kosmetyk nie podziała negatywnie na kondycję rzęs). Możesz także rozważyć profesjonalne kosmetyki poprawiające wygląd rzęs, które sporo kosztują, ale dają zauważalne efekty. Mowa o preparatach nakładanych u nasady rzęs, które mają stymulować mieszki – czyli aktywatorach wzrostu rzęs.

Zadbaj o rzęsy, a będą piękne! :)