Jak dbać o skórę na plecach? Gładkie i zadbane

jak_dbac_o_skore_na_plecach_tradzik_na_plecach_przebarwienia

Te z nas, które na co dzień zmagają się z trądzikiem nierzadko aż za dobrze znają problem nieestetycznych krostek i przebarwień na plecach. Trądzik, zwłaszcza ten na tle hormonalnym, z którym borykamy się nawet w dojrzałym wieku, nie ogranicza się do twarzy. Jeśli właśnie ze względu na niedoskonałości nie masz ochoty odsłaniać pleców i unikasz ubrań odsłaniających tę część ciała, czas zacząć działać. Podpowiadamy dziś, jak dbać o skórę na plecach, by żaden dekolt nie był im straszny :)

Toniki, żele i peelingi, czyli jak dbać o skórę na plecach skutecznie

Problemy, które dotykają skórę na tej części ciała są zbliżone do tego, jak reaguje cera. Warto o to zadbać, zwłaszcza dlatego, że wszystkie zmiany zapalne na plecach bardzo łatwo przechodzą w trudne do usunięcia blizny, a my – często nieświadomie – pogłębiamy problem, na przykład rozdrapując krostki nieświadomie w czasie snu. Jak pielęgnować plecy? Przede wszystkim warto przecierać zmiany normalizującym tonikiem, który ureguluje problem nadmiernego wydzielania sebum. Warto nie pomijać tej części ciała i przynajmniej raz w tygodniu złuszczać martwy naskórek za pomocą delikatnego antybakteryjnego peelingu. Jeśli masz ochotę wybrać się do gabinetu kosmetycznego, wypróbuj mikrodermabrazję i zabiegi oparte na kwasach, takich jak AHA lub kwas migdałowy – rozjaśnisz istniejące zmiany i zapobiegniesz powstawaniu nowych poprzez regulowanie pracy gruczołów łojowych, by problem nie nawracał.

Co jeszcze można zrobić dla pleców? Zmień nawyki!

Kiedy już poradzisz sobie z oznakami problemu, warto zmienić niektóre nawyki, by niedoskonałości nie powróciły. Jak dbać o skórę na plecach, by móc się cieszyć gładkością? Zwróć uwagę na skład ubrań – wszystko, co sztuczne, niestety nie przepuszcza powietrza i przyczynia się do nasilenia zmian trądzikowych. Warto więc zmienić – przede wszystkim – piżamy i pościel na takie wykonane z bawełny – dzięki temu skóra na plecach będzie oddychać i nie będziemy „prowokować” jej do nadprodukcji sebum. Jeśli sama, nieświadomie zaogniasz zmiany rozdrapując je pilnuj tego, by nie dotykać skóry w tym miejscu bez potrzeby – kiedy skóra ma kontakt z dłońmi łatwiej przenieść na nią drobnoustroje zaostrzające stan zapalny.

A przecież warto cieszyć się kreacjami z głębokim dekoltem właśnie na plecach, prawda? :)