Jak wybierać eyeliner? Znajdź najlepszy!

urodowe triki sprawdzone sposoby na urodę

Eyeliner to trudny kosmetyk. Wiele z nas go używa, ale prawie wszystkie narzekamy – na konsystencję, na problemy z precyzją, na pędzelek. Jest wiele typów tego produktu, które możesz wypróbować – płynne, żelowe, lub w kredce, ale różnią się one znacząco jeśli chodzi o sposób aplikacji i finalny efekt. Jaki eyeliner będzie dla Ciebie najlepszy?

Eyeliner w żelu: kocie oko instant

Taki liner może być trudny w aplikacji dla początkujących. Ale odpowiednia ilość prób sprawi, że będziesz aplikować go zręcznie i go pokochasz. Taki kosmetyk zazwyczaj pakowany jest w niewielki słoiczek z dołączonym pędzelkiem. Pędzlowi warto się przyjrzeć – powinien być płaski i ścięty – jeśli ten dołączony do opakowania nie ma idealnego kształtu, wymień go na własny. Taki eyeliner ma wiele zalet – dzięki pędzelkowi i gęstej konsystencji możemy nakładać go dokładnie i kontrolować kształt kresek. Kiedy nabierzesz wprawy będziesz mogła eksperymentować z kształtem kresek. Ma niestety klika minusów – kosmetyk w słoiczku często wysycha, a pędzelek trzeba często czyścić by uniknąć infekcji oka.

Eyeliner w płynie

Jest najlepszy do namalowania cienkich, zawiniętych kresek – efekt jest delikatny i bardzo precyzyjny. Jest dostępny w wielu formach – od pisaków, które nie dają wielkiej dowolności aż po kałamarze z cienkim pędzelkiem, które są najbardziej wszechstronne. Kochane są przede wszystkim za to, że za ich pomocą łatwo wyczarować cieniutkie i subtelne kreski, bardzo blisko linii rzęs. Mogą być błyszczące, matowe, dostępne są w wielu kolorach i wariantach. Kobiety wytykają im jednak to, że trudno namalować za ich pomocą symetryczne kreski i trzeba uważać na to, by nie odbiły się one pod łukiem brwiowym zanim kosmetyk wyschnie.

Eyeliner w kredce

Najlepszy jest dla tych z nas, które lubią makijaż w typie smokey – można go delikatnie rozmazywać i łatwo stworzyć za jego pomocą zamglony, intrygujący look. Używaj go tak, jak tradycyjnej kredki do oczu – wzdłuż górnych i – jeśli lubisz – dolnych rzęs. Łatwo osiągnąć w ten sposób zarówno naturalny jak i zdecydowany makijaż. Jest lubiany za to, że wygodnie stosować go na co dzień oraz z to, że jest niezastąpiony w podkreślaniu linii wodnej oka. Często wytykamy mu natomiast konieczność temperowania i średnią trwałość.

Jaki eyeliner wybierzesz dla siebie? :)