Jak właściwie dbać o długie włosy?

dlugie wlosy jak dbac o dlugie wlosy pielęgnacja długi włosów zapuszczanie włosów

W tym sezonie długość rządzi. Choć długie włosy dostarczają bardzo wielu możliwości jeśli chodzi o stylizację i upięcia, wymagają szczególnej uwagi w pielęgnacji. Co powinnaś zrobić, by cieszyć się zdrowymi, lśniącymi i cudownymi pasmami?

Długie włosy: o podstawach pielęgnacji

Częściej je podcinaj. Końcówki długich włosów cierpią bardziej, dlatego, że znoszą farbowanie i stylizację bardzo wiele razy. To sprzyja zniszczeniu i przesuszeniu pasm – powinnaś podcinać je o ok. 1,5 centymetra co drugi miesiąc. Nie stracą na długości, a końcówki nie będą się rozdwajać i cała fryzura pozostanie w lepszej kondycji. Powinnaś również dbać o skórę głowy, masowanie jej olejkami (np. kokosowym, 1-2 razy w tygodniu wystarczy!) lub szamponem ze składnikami nawilżającymi w składzie poprawi ukrwienie skalpu i sprawi, że cebulki zostaną pobudzone do pracy. Długie włosy powinny być zadbane! Jeśli masz problem z rozdwojonymi końcówkami, wymień poszewki na jedwabne lub satynowe – ograniczysz tarcie, a włosy nie będą się plątać. Nie pomijaj odżywiania i spłukuj kosmetyki letnią wodą.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojej fryzury?

Unikaj noszenia rozpuszczonych włosów na wietrze. Długie włosy w niesprzyjających warunkach najlepiej będą czuły się związane, tak, by końcówki i struktura włosa nie były atakowane przez czynniki zewnętrzne. Powinnaś ograniczyć stosowanie prostownicy i lokówki, do specjalnych okazji (kosmyki same ci za to podziękują pięknym wyglądem). Jeśli nie rozjaśniasz włosów, nie używaj farb o zawartości utleniacza, jest bardzo wiele preparatów koloryzujących, które będą bezpieczniejsze dla włosów, a nawet je odżywią! Jeśli nie możesz obejść się bez lakieru do włosów, postaw na niewielką ilość kosmetyku i bądź szczególnie ostrożna przy jego usuwaniu – właśnie wtedy długie włosy najbardziej cierpią i się łamią. Tak samo delikatnie powinnaś je przeczesywać – nigdy nie rób tego na mokro! Kiedy decydujesz się na koński ogon, sięgaj o gumki pozbawione metalowych elementów, które mogłyby zwyczajnie przeciąć kosmyki. Pamiętaj też o dostarczaniu w diecie odpowiediej ilości witaminy C (wzmacnia strukturę włosa) i kwasów omega-3, by rosły szybciej i były w dobrej kondycji!

Potem pozostanie ci już tylko zabawa z fryzurą, a trendy pokazują wiele inspiracji – koki, warkocze, końskie ogony, ogranicza cię tylko fantazja :)