Jak używać suchego szamponu? Porady

jak używać suchego szamponu włosy pielęgnacja suchy szampon kosmetyki uroda

Jak używać suchego szamponu? Produkt ten nie jest nowością na rynku kosmetycznym, jednak niezależnie od tego, czy jesteś już jego wierną fanką, czy dopiero zaczynasz z nim przygodę, powinnaś znać kilka faktów na temat jego stosowania. Pomimo tego, że tak dobrze działa, nie znaczy to, że nie możemy popełnić pewnych błędów, które utrudnią aplikację. O tym poniżej :)

Jak używać suchego szamponu? Instrukcja obsługi

Przed użyciem produktu należy potrząsnąć puszką. Jej zawartość może bowiem się rozdzielić i osiąść w buteleczce, co utrudni aplikację. Spryskuj nim włosy robiąc kilkusekundowe przerwy, by zapewnić sobie pełne pokrycie kosmyków. Jeśli twoje włosy są bardzo przetłuszczone, kluczem jest odświeżenie ich podczas stylizacji szczotką lub suszarką. Palcami wydziel sekcję kosmyków i skieruj spray na nasadę tej warstwy. Spryskuj włosy z odległości ok. 15 centymetrów, dzięki czemu większa partia włosów będzie pokryta produktem. Wyjątkiem są włosy kręcone, które są gęste – tutaj aplikuj szampon jedynie u nasady. Pozwól kosmetykowi osiąść na włosach przez ok. 2 minuty, po czym użyj rąk do wmasowania go w kosmyki i pozbycia się nadmiaru substancji.  Jak używać suchego szamponu? Przy stosowaniu go do stylizacji fryzury, czyli zwiększenia jej objętości, a nawet wtedy, gdy wykorzystujesz go na świeżo umyte włosy, nie ma potrzeby kierowania strumienia na nasadę. Kiedy włosy są całkowicie suche, spryskaj je odrobiną produktu. Pamiętaj, że ilość ma tu znaczenie – w przypadku użycia zbyt dużej ilości fryzura może opaść i być przeciążona. Możesz to zrobić pochylając głowę w dół i spryskując kosmyki, po wyprostowaniu fryzura będzie wyglądać na pełną objętości!

Rozsądek najlepszym doradcą

Podobnie jak inne kosmetyki, suche szampony różnią się między sobą. Niektóre są dedykowane włosom bardzo przetłuszczającym się, inne zawierają w sobie pomocną keratynę, nie ma też problemu z doborem produktu do danego koloru włosów! Jeśli twoje kosmyki są suche lub zniszczone, używaj szamponu razem z suchą odżywką, która wygładza i nadaje blasku. Niestety, z użyciem suchego szamponu można przesadzić. Jeśli złapiesz się na tym, że stosujesz go częściej niż zwykły produkt do mycia włosów, może to być problem. Kosmetyk ten nie nadaje się do regularnego stosowania, ponieważ nie oczyszcza skalpu z zanieczyszczeń, jedynie go odświeża i zbiera nadmiar olejów. Długotrwałe stosowanie suchego szamponu może doprowadzić do podrażnień skóry głowy a nawet rozwoju bakterii. Jak używać suchego szamponu? Przede wszystkim rozważnie! Produkt ten ma być nam pomocny, a nie stwarzać problemy –  powodzenia :)