Jak usunąć trudne kosmetyki? Demakijaż – porady

jak usunąć trudne kosmetyki demakijaż kosmetyki uroda

Są kosmetyki, bez których nie potrafimy się obyć, a których usuwanie to prawdziwy koszmar. Zamiast energicznie ścierać pomadkę o przedłużonej trwałości i męczyć przy tym skórę ust albo brutalnie pozbywać się wodoodpornej maskary, wystarczy podejść do tematu trochę mniej szablonowo. Jak usunąć trudne kosmetyki dokładnie i bez problemu? Poczytajcie, jakie mamy dla was rady.

Jak usunąć trudne kosmetyki: kolor, który nie chce odejść

Wodoodporny tusz do rzęs. Kiedy próbujesz usuwać go delikatnym preparatem, albo – co gorsza – wodą ze środkiem myjącym, nie tylko pozbawiasz się rzęs, ale także podrażniasz mocno skórę wokół oczu. Jak tego uniknąć? Wodoodporna maskara nie zostawi po sobie śladów, jeśli spróbujesz się jej pozbyć za pomocą olejku. Oleje doskonale rozpuszczą wodoodporne składniki twojej maskary – wybierz swój ulubiony, nałóż go na wacik i przyłóż do powieki i przytrzymaj ok. 20 sekund. Po tym czasie tusz powinien bezproblemowo zostać usunięty zarówno z rzęs jak i skóry bez zbędnych podrażnień. Oliwka dziecięca albo wazelina kosmetyczna to doskonały sposób na usunięcie pomadki o przedłużonej trwałości, tak by na wargach nie został ślad koloru. Jak to robić? Identycznie jak w przypadku olejku i maskary. Dodatkowy plus? Usta będą nawilżone i nie popękają, więc kolejny dzień możesz rozpocząć z kolorem na ustach.

Demakijaż na 5: pozbądź się resztek podkładu

Silnie kryjące podkłady, także potrafią grać nam na nerwach, kiedy nadchodzi pora demakijażu. Chcesz usunąć make up dokładnie i przygotować skórę do dalszych zabiegów nie nadwyrężając naskórka? Z pomocą przyjdzie ci… krem. Mówimy tu o kremach typu cold cream, czyli takich o półprzepuszczalnej formule, typu woda w oleju (W/O).  Dlaczego mówi się o nich cold cream? Nazwa wzięła się od wrażenia zimna towarzyszącemu nakładaniu ich na skórę. W kosmetyce znane są już od wielu stuleci, stosowane były jako uniwersalne lekarstwo na problemy skórne. Oryginalne kremy tego typu oparte były na oliwie z oliwek, wodzie różanej oraz wosku pszczelim, które odżywiały i zabezpieczały rownowagę hydrolipidową skóry. Jak usunąć resztki makijażu za pomocą kremu? Najpierw zmyj twarz za pomocą delikatnego produktu myjącego. Osusz ją ręcznikiem i nałóż na skórę grubszą warstwę kremu. Pozwól kosmetykowi wniknąć w skórę, następnie umyj twarz za pomocą ciepłej wody i delikatnie zetrzyj za pomocą wilgotnej, ciepłej ściereczki do twarzy. Demakijaż i odżywianie w jednym doda twojej cerze blasku, a o żadnych resztkach nie będzie mowy!