Jak ukryć cienie pod oczami? Najczęstsze błędy

jak ukryć cienie pod oczami korektor makijaż makeup twarz uroda

Zastanawiasz się, jak ukryć cienie pod oczami? Na pewno już wiesz, że korektor idealnie maskuje sińce, niedoskonałości cery i wspomaga konturowanie twarzy. Jednak żaden kosmetyk nieprawidłowo użyty nie zrujnuje tak szybko perfekcyjnego makijażu, jak właśnie korektor. Mamy dla was kilka porad, by temu zapobiec :)

Wybieraj odpowiedni odcień

Nieprawidłowo dobrany odcień korektora może skutkować tym, że produkt ten jest łatwo zauważalny na twarzy i tworzy na niej swoistą maskę. Wybierz korektor o jeden – dwa odcienie lżejszy od twojej karnacji. Jaśniejsze kosmetyki nie tylko lepiej ukryją niedoskonałości cery, ale także zdziałają cuda, kiedy użyjesz ich do konturowania twarzy. Ważną rolę odgrywają tu też tony wybranego korektora. Szukaj kosmetyków o podtonach kontrastujących z wybranym problemem skórnym, jak na przykład brzoskwiniowe lub pomarańczowe odcienie przy niebieskawych cieniach pod oczami czy zielone podtony przy mocno czerwonych wypryskach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że korektor ukryje niedoskonałości, a nie je podkreśli.

 

Jak ukryć cienie pod oczami? Nie popełniaj tych błędów!

Pierwszym podstawowym błędem z użyciem korektora na sińce pod oczami jest używanie zbyt dużej ilości tego kosmetyku. Takie działanie przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego – jeszcze bardziej przykuje uwagę do problemu! Pędzle czy gąbeczki do makijażu mogą wchłonąć zbyt dużą ilość korektora, dlatego najlepiej jest niewielką część tego kosmetyku nanieść na palec i rozetrzeć ją na skórze. Ciepło palców dodatkowo ułatwi jego rozprowadzenie na twarzy. Co więcej, korektor najlepiej jest aplikować na wcześniej położoną warstwę podkładu, ponieważ ze względu na swoją formułę trudno rozciera się on na skórze i nie kryje jej w odpowiedni sposób. Uprzednio stworzona baza z użyciem fluidu pomoże korektorowi lepiej wkomponować się w koloryt skóry. Kolejny trik, jak ukryć cienie pod oczami? Nie zapominaj o rozcieraniu! To zajmuje tylko kilka sekund, a zapewni idealny efekt pokrycia sińców. Zacznij od strefy pod linią rzęs i kieruj się ku nosowi i na zewnątrz oka, tworząc trójkąt. Proste, prawda? :)