Jak ujędrnić skórę? Zamień zwykły balsam do ciała na wielofunkcyjny

Jak ujędrnić skórę

Większość z nas jest bardzo zabiegana, przez co często spychamy pielęgnację ciała na dalszy plan. Ujędrnianie skóry kojarzy nam się zazwyczaj z zabiegami, które – nawet kiedy wykonujemy je w domu – wymagają wiele czasu. Pomyśl o tym inaczej – skoro i tak regularnie sięgasz po balsamy do ciała, może pora zamienić zwykły kosmetyk na wielofunkcyjny? To oszczędność czasu, za którą dodatkowo podziękuje nam ciało. Na co powinnyśmy zwracać uwagę przy wyborze kosmetyku do codziennej pielęgnacji, który ma poprawiać jędrność skóry i modelować sylwetkę?

Jak ujędrnić skórę: wybierz balsam wielozadaniowy

Jeśli twoja skóra pozbawiona jest jędrności, powinnaś przede wszystkim rozejrzeć się za kosmetykiem działającym na problem z wielu stron. Wielozadaniowy balsam dla zabieganych ma przecież przede wszystkim być skuteczny! Jak ujędrnić skórę? Sięgnij po składniki, które stymulują syntezę kolagenu w skórze – wzmocnienie wiązań kolagenowych poskutkuje zwiększeniem napięcia skóry i poprawą jej sprężystości. Szukając odpowiednich składników, warto zwrócić uwagę na te pochodzenia roślinnego (np. skrzyp polny czy Centella Asiatica) – są naturalne i przywracają skórze elastyczność zapobiegając dalszemu wiotczeniu. Pomyśl o tym jak o oszczędności czasu – wystarczy, że wsmarujesz kosmetyk w skórę (do wchłonięcia) dwa razy dziennie – po porannym i wieczornym prysznicu,  a składniki aktywne zadziałają na całej powierzchni skóry, którą chcesz ujędrnić.

Balsam modelujący sylwetkę: czego jeszcze warto poszukać

Skoro postanowiłaś kosmetycznie popracować nad swoim ciałem, wybierz taki produkt, który odpowie na wszystkie jego potrzeby. Ujędrnianie będzie skuteczniejsze, jeśli będzie szło w parze z działaniem wyszczuplającym. Zasada jest podobna, jak w przypadku ujędrniania – składniki kosmetyku powinny przede wszystkim działać na konkretny problem (a więc modelować sylwetkę) uderzając we wszystkie jego aspekty. Czego szukać na opakowaniach? Przede wszystkim składników które będą wpływać na ciało przez cały czas. Wybierz takie składniki, które przede wszystkim przyczynią się do aktywnego spalania tłuszczu na poziomie komórek – będziesz musiała pamiętać tylko o systematycznej aplikacji kosmetyku (a to przecież nie jest ani trudne ani czasochłonne), a balsam będzie działał non stop. Oprócz tego, w składzie szukaj substancji, które – oprócz spalania – ograniczą wchłanianie na poziomie podściółki tłuszczowej i zapobiegną rozwojowi tkanki tłuszczowej.

Taka pielęgnacja może być bardzo przyjemna, zwłaszcza, kiedy balsam, który wybierzesz będzie pięknie pachniał lub będzie posiadał dodatkowe przyjemne właściwości, takie jak, na przykład, efekt chłodzenia :) Czas przestać szukać wymówek i zasłaniać się brakiem czasu – nawet zabiegana kobieta może pozwolić sobie na wielofunkcyjną i skuteczną pielęgnację bez wysiłku – wystarczy zmienić perspektywę!