Jak szybko zapuścić grzywkę?

jak szybko zapuścić grzywkę

Czasami padamy ofiarą nieprzewidzianych metamorfoz – jeśli jesteś jedną z tych, która postanowiła coś zmienić i zdecydowała się na grzywkę, a teraz jak najszybciej chcesz o niej zapomnieć – nie martw się, są na to sposoby! Nie musisz bać się „faz przejściowych” fryzury, które nie skutkują niczym dobrym, poza nieciekawym wyglądem. Podpowiadamy, jak szybko zapuścić grzywkę, byś nie musiała tylko marzyć o tym, by zniknęła.

Jak szybko zapuścić grzywkę – od czego warto zacząć?

Na początek spokojnie zastanów się nad tym, jaki efekt końcowy chciałabyś osiągnąć – czy chciałabyś bez problemu założyć ją za ucho, zmienić, czy zrównać włosy do jednej długości. Co jest najtrudniejsze w zapuszczaniu grzywki? Przede wszystkim to, że w pewnym momencie staniesz twarzą w twarz z niewygodną długością i nie będzie jej można ani wygodnie podpiąć, ani pozwolić jej wchodzić do oczu. Pamiętaj, że włosy rosną powoli – kiedy nie będziesz się na tym niepotrzebnie skupiać, czas zacznie płynąć szybciej. Poza tym, zanim zastanowisz się nad pielęgnacją włosów, warto pomyśleć o diecie wspierającej porost włosów – przede wszystkim zdrowych tłuszczach, dużej ilości wody bogatej w składniki mineralne i witaminach, wtedy będzie łatwiej.

A jak radzić sobie z samą grzywką?

Pamiętaj by właściwie odżywiać włosy – grzywka jest o tyle trudna, że włosy w okolicy twarzy są szczególnie podatne na uszkodzenia mechaniczne – to ich najczęściej dotykamy, są szarpane ubraniami i trudno schować je w kapturze, kiedy wieje wiatr – zapuszczanie zacznij więc od odżywczej maski stosowanej dwa razy w tygodniu. Możesz też zastosować wcierki przyspieszające wzrost włosów na bazie naturalnych składników – na przykład czarnej rzepy, albo bursztynu – jeśli nawet włosy nie zaczną rosnąć w szaleńczym tempie, na pewno im tym nie zaszkodzisz. Kiedy zapuszczasz, ogranicz stylizację na gorąco – prostownica, lokówka i suszarka bardzo obciążają kosmyki, sprawiając, że włosy kruszą się, przez co trudno osiągnąć pożądaną długość.

A poza tym spinaj, podpinaj, baw się! Jeśli zapuszczasz grzywkę ściętą na prosto, zanim zaczniesz się jej pozbywać, zetnij ją na bok – będzie o wiele łatwiej!