Jak rozświetlić twarz?

konturówka do ust jak używać konturówki do ust

Rozświetlanie to temat problematyczny – potrafi przynieść urodzie wiele dobrego, ale kiedy nie potrafimy  robić tego umiejętnie, może zrujnować cały look, sprawiając, że buzia będzie nieestetycznie świecić i wyglądać na zmęczoną. Jak rozświetlić twarz prawidłowo, by tego uniknąć?

Rozświetlacz pod lupą: zaplanuj makijaż

Po aplikacji podkładu zaznacz za pomocą maleńkich kropek korektowa obszary, w których chcesz zastosować rozświetlacz. Korektor powinien mieć odcień tylko o jeden ton jaśniejszy od Twojej karnacji. Kropki powinny przebiegać pionowo na środku Twojego czoła, wzdłuż i dookoła nosa, pod oczami i na łuku powyżej podbródka. Nakładanie korektora w ten sposób pozwala na aplikację idealnej ilości kosmetyku.

Kropki zblenduj za pomocą wilgotnej gąbeczki do makijażu. Zanim jej użyjesz, upewnij się, że nie nabrała zbyt wiele wody. Używanie szerszej  części do makijażu policzków, czoła i podbródka i węższej w mniejszych obszarach – dookoła linii rzęs, ust i nosa pozwoli zrobić to dokładnie.

Jak rozświetlić twarz: o make upie

Podkreśl swoje najlepsze cechy – używając delikatnego i „puchatego” pędzla do cienia do powiek, nałóż płynny rozświetlacz wzdłuż grzbietu nosa, na policzkach, w wewnętrznych kącikach oczu, na łuku brwiowym i nad ustami. Podkreśl również środek czoła i podbródek. Jeśli pędzel nie jest odpowiedni i rozświetlacz nie stapia się z korektorem, wklep go w skórę opuszkami palców.

Dobrym pomysłem jest podkręcenie efektu – nałóż na kości policzkowe cienką warstwę rozświetlacza w kremie lub pudrze. Na koniec pomaluj usta ulubioną pomadką – dziewczęscy look najlepiej będzie wyglądał z różem :)