Jak regulować brwi? O idealnych kształtach włosków

jak regulować brwi idealny kształt brwi oczy makijaż pęseta uroda

Dziś piszemy o tym, jak regulować brwi. Są one jednym z najbardziej niedocenionych elementów naszej urody, co jest dużym błędem, ponieważ odpowiednio wyregulowane sprawiają, że twarz wygląda atrakcyjniej a oczy są bardziej wyraziste. Idealny kształt włosków wcale nie jest trudny do osiągnięcia, jednak kobiety często popełniają błędy przy ich regulacji. Nieodpowiedni zarys brwi powoduje, że wyglądamy na smutne, zdenerwowane albo nawet… zdziwione. Sprawdźcie nasze porady o tym, jak regulować brwi!

Brwi w nieładzie

Gęste włoski są piękne, jednak krzaczaste czy niewyregulowane brwi mogą przyćmić nasze oczy i je optycznie pomniejszyć. Wewnętrzna krawędź włosków powinna zaczynać się dokładnie nad nozdrzami. By dodać sobie ogłady i mimo wszystko pozostawić naturalny kształt gęstych brwi, za pomocą pęsety wyrwij zbędne kosmyki. Następnie zaczesz włoski ku górze i przytnij wystające końcówki. Na koniec przeczesz włoski zgodnie z kierunkiem wzrostu i nałóż na nie żel do brwi. Kosmetyk ten nieco optycznie zagęści wąski łuk, a gęstym brwiom nada uładzonego wyglądu.

Jak regulować brwi? Unikaj tych kształtów!

Cienki łuk może wyglądać dobrze na modowym wybiegu, jednak na co dzień taki kształt nie prezentuje się ładnie. Jak regulować brwi, by nie przesadzić? Wyrywaj włoski po kolei, jeden po drugim, kierując się w stronę ich wzrostu – to także zapobiegnie ich zniszczeniom i wrastaniu. Spokojnie manewruj między brwiami, by upewnić się, że są symetryczne. Jeśli zdarzy ci się przesadzić z jedną stroną, nie próbuj tego ratować na siłę! Ewentualne niedociągnięcia i braki uzupełniaj pudrem do brwi przy okazji wykonywania makijażu.

Osiągnięcie pięknego łuku przy regulacji zapewni spektakularny efekt, jednak zbyt wysoko ukształtowany sprawi, że będziesz wyglądać na ciągle zdziwioną. Niezależnie od kształtu twarzy, łuk powinien zaostrzać się tuż nad zewnętrzną krawędzią tęczówki. Możesz sobie pomóc przykładając ołówek do krawędzi nosa, kierując się przez środek oka i do brwi. Kolorową kredką zaznacz linie, by łatwiej było ci osiągnąć idealny łuk.

Na koniec porada dotycząca bólu przy regulacji brwi – wyrywaj je po kąpieli czy prysznicu, ponieważ woda napusza włoski, dzięki czemu łatwiej jest je usunąć. Przed perfekcyjną regulacją polecamy także lekturę naszego artykułu na temat wyboru idealnej pęsety! :)