Jak pozbyć się łupieżu, czyli spokojna głowa

jak_pozbyc_sie_lupiezu

Łupież to problem, który często dotyka nas na wiosnę – dzieje się tak w wyniku zmian temperatury, które powodują łojotok, a stąd tylko o krok do nieestetycznie łuszczącego się skalpu.Najważniejsze, by w porę zahamować rozwój problemu – w przeciwnym razie pozostanie Ci już tylko wizyta u dermatologa, który nie tylko dokładnie zdiagnozuje stan Twojej skóry głowy, ale dobierze odpowiednie – lecznicze preparaty. Zadziałaj, zanim sytuacja się zaostrzy. Jak pozbyć się łupieżu? Mamy na to kilka sposobów.

Jak pozbyć się łupieżu – szampon szamponowi nierówny

Na początku powinnaś odstawić dotychczasowo stosowany szampon i zamienić go na taki, który przywróci skalpowi odpowiednie pH – to ważne dlatego, by zahamować rozwój grzyba będącego bezpośrednią przyczyną Twojego problemu. Jakie składniki są skuteczne? Na etykietach szukaj pirytionianu cynku i ketokonazolu. Myjąc włosy pamiętaj, by pozostawić pianę na skórze głowy na kilka minut – wtedy dajesz składnikom aktywnym szansę na zadziałanie. Inne substancje którym warto dać szansę to na przykład siarczek selenu czy kwas salicylowy – sprawdź, czego naprawdę potrzebuje Twoja skóra głowy. Dodatkowo postaraj się odstawić obciążające odżywki, a wszystkie preparaty pielęgnacyjne nakładaj od wysokości ucha w dół, by dodatkowo nie obciążać skalpu.

Co jeszcze możesz zrobić dla Twojej skóry?

Jeśli podejrzewasz u siebie łupież suchy, możesz także spróbować sięgnąć po olejki – na przykład olej kokosowy i jojoba, które mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Do twojego ulubionego olejku możesz też, z tego samego względu, dodać kilka kropli olejku z drzewa herbacianego, który gwarantuje dodatkowe ukojenie i działanie przeciwbakteryjne. Nie rozstawaj się z kosmetykami przeznaczonymi dla suchej i wrażliwej skóry głowy, unikaj stresu i wprowadź do diety produkty oleiste, które nawilżą ciało od środka – orzechy i pestki, ryby morskie oraz pamiętaj o tym, że powinnaś pić dużo płynów!

Na pytanie, jak pozbyć się łupieżu nie ma jednoznacznej odpowiedzi – powinnaś przede wszystkim obserwować to, jak skalp reaguje na kosmetyki, a największą uwagę zwracać na to, czy po kosmetykach stan Twojej skóry się nie zaostrza. Jeśli zauważysz coś niepokojącego, wybierz się do dermatologa.