Jak pomniejszyć nos makijażem?

jak pomniejszyć nos makijażem makeup uroda podkład twarz

Każda z nas ma jakąś część ciała, którą woli zasłaniać, ze względu na to, że nie jest do końca zadowolona z jej wyglądu. Bez obaw – to naturalne, ale by poradzić sobie ze szczegółem urody, który nie do końca nam się  podoba, nie trzeba od razu odwiedzać gabinetu chirurga plastycznego. Nos to najbardziej rzucająca się w oczy część twarzy – jeśli jest duży i dominuje, warto zastanowić się jak optycznie poprawić jego wygląd za pomocą makijażu. Skoro gwiazdy udowadniają, że konturowanie potrafi zdziałać cuda, wypróbuj triki, które prezentujemy poniżej i nigdy więcej nie zastanawiaj się, jak pomniejszyć nos makijażem! To możliwe :)

Nos na drugim planie: klucz w podkładzie

Twoim pomocnikiem w modelowaniu rysów twarzy jest podkład – nie ten, który aplikujesz na całą twarz, ale taki w odcieniu o dwa tony ciemniejszym niż ten używany regularnie. Jak to robić? Za pomocą matowego podkładu w takim odcieniu zaznacz delikatnie linie po obu stronach nosa i jeszcze jedną na środku. Postaraj się dokładnie wtopić kosmetyk w cerę i dopiero wtedy nałóż podkład, którego używasz na co dzień. Zawsze staraj się sięgać po matowy kosmetyk, który utrwalisz dodatkowo pudrem – po aplikacji i blendowaniu (na przykład za pomocą pędzla). Musisz uważać, by linie łączenia obu odcieni nie były widoczne – wtedy zamiast kamuflażu osiągniesz karykaturalny efekt!

Jak pomniejszyć nos makijażem: triki

Innym sposobem na odwrócenie uwagi od nosa w kształcie, który nie do końca nam odpowiada, jest podkreślenie innych części twarzy – tych, które nam się podobają i które chciałybyśmy eksponować. Możesz na przykład użyć bronzera albo różu z delikatnymi (naprawdę delikatnymi) drobinkami do podkreślenia kości policzkowych, które skutecznie przyciągną oczy wszystkich podziwiających twoją urodę. Podobnie zadziała pomadka w odważnym kolorze – najlepiej delikatnie błyszcząca lub o satynowej konsystencji – jeśli masz regularnie zarysowane usta, nie ma powodu dla którego nie mogłabyś się nimi pochwalić – kolor jest modny i dodaje uroku, wypróbuj różne odcienie szminek, by znaleźć swój ulubiony!