Jak podkreślić załamanie powieki by Siham

siham

NOIRETTE DIARY BY SIHAM

Jest kilka sposobów na to, by zawsze wyglądać dobrze – niezależnie od okazji. Nieważne, czy to wesele przyjaciół, babski wieczór, czy szalone wyjście do klubu – jedno jest pewne: czarny pasuje do wszystkiego. Byś mogła wyróbować coś innego niż smokey, w tym tutorialu pokazuję, jak podkreślić załamanie powieki i wyczarować idealny make up w naturalnej, beżowobrązowej tonacji.

Jak podkreślić załamanie powieki – kroki:

1. Po nałożeniu bazy, zaaplikowałam żółtobeżowy kolor, który będzie podstawą dla odcieni dodanych później.

2. Czarną kredką narysowałam kształt V w zewnętrznym kąciku oka, zaczynając od zewnętrznego kącika (tak, jak przy kociej kresce), który jest zagięty w kierunku załamania powieki.

3. Rozmaż delikatnie kreskę za pomocą pędzelka, a to co na nim zostanie zużyj do delikatnego wypełnienia kształtu.

4. Kształt narysowany kredką podkreśl dodatkowo ciemnym cieniem, zrób to za pomocą cieniutkiego pędzelka, by uniknąć rozmazywania się i przemieszczania pigmentu.

5. Użyj ciemnobrązowego do zblendowania, zrób to za pomocą puchatego pędzelka – możesz delikatnie przejechać nim w kierunku wewnętrznego kącika, unikając pokrycia kosmetykiem powieki ruchomej.

6. Powtórz ostatnie dwa kroki dodając czerni, by dobrze skomponowała się z ciemnym brązem, aż do pożądanej głębi (u mnie 3 razy).

7. Po zblendowaniu wszystkich warstw na ruchomej powierzchni powieki dodałam delikatnie opalizujący cień w naturalnym kolorze, możesz też wykończyć całość matowym kosmetykiem.

8. Dolna powieka to prosta sprawa – podkreśl ją brązem, a w zewnętrznej części dodaj trochę czerni dla dramatycznego efektu.

9. Wykonaj kreskę z zakrzywioną końcówką (użyłam żelowego eyelinera) i połącz ją z dolną częścią za pomocą odrobiny czarnego cienia.

10. Wykończ wewnętrzne kąciki odrobiną opalizującego cienia (lub jasnego matowego, jak wolisz). Wytuszuj dokładnie rzęsy pogrubiającą maskarą.

Gotowe, zadowolona z efektu? :)