Jak podkreślić brwi: o tym musisz pamiętać

jak podkreślić brwi

Po co i w jaki sposob je podkreślać? Odpowiedzi na te pytania są bardzo proste. Brwi to najbardziej zauważalny element oprawy naszych oczu, szkoda więc traktować je po macoszemu w trakcie codziennego makijażu. Wydawać by się mogło, że te z nas, które sa szczęśliwymi posiadaczkami ciemnych i wyraźnych łuków, mogą pominąć tę część „robienia się na bóstwo”, ale nic bardziej mylnego! Poniżej prezentujemy kilka podstawowych makijażowych porad i trików, dzieki którym wasze brwi wyeksponują oczy i dodadzą charakteru nie tylko oczom ale i całej twarzy. Brzmi świetnie, prawda? :)

Jak podkreślić brwi: nadaj im kształt

Najbardziej uniwersala rada, zawsze sprawdzająca się w regulowacji kształtu brwi jest następująca: kształt łuku jest prawidłowy kiedy zaczyna się w miejscu, gdzie możemy wykreślić linię łączącą wewnętrzny kącik oka i nozdrze (najłatwiej sprawdzić to przykładając do tych dwóch miejsc jednocześnie kredkę do oczu), opada mniej więcej w 2/3 długości (najbezpieczniej jest trzymać się naturalnej linii łuku). Koniec brwi wyznaczamy przykladając kredkę jednocześnie do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka. Pamiętaj, żeby nie zmieniać na siłę naturalnego kształtu brwi, może to niepotrzebnie zaostrzyć rysy twarzy. Ważne jest też, aby łuki nie były zbyt cienkie ani zbyt grube, nie chcemy przecież karykaturalnego wyglądu!

Co z kosmetykami?

Na rynku mamy do wyboru wiele kosmetyków przeznaczonych do podkreślania brwi. Umożliwia to przede wszystkim perfekcyjne dobranie odcienia takiego produktu. Po pierwsze powinnaś zadbać o to, by makijaż brwi nie był ani za ciemny ani za jasny. Jeśli zdecydujesz się na cień albo puder do brwi, powinnaś również zaopatrzyć się w odpowiedni do jego aplikacji pędzelek, którym będziesz nakładać produkt od nasady brwi az po jej koniec. Na koniec warto użyć grzebyczka lub żelu dyscyplinującego, by utrzymać włoski na miejscu.

Na kłopoty… ołówek!

To chyba najbardziej znany sposób podkreślania oprawy oczu. Pozwala szybko zatuszować ubytki, wydobyć magię spojrzenia, dodać oczom wyrazistości. Sprawa, wydawałoby się, prosta, ale przy wyborze kosmetyku dobrze jest upewnić się, czy jest on dostatecznie twardy i czy zapewnia satynowe wykończenie. Kredka lub ołówek nie powinny być miękkie i oleiste, żeby nie „obciążać” optycznie brwi i nie sklejać niepotrzebnie włosków.

Warto pamiętać…

Jak podkreślić brwi idealnie? Możesz używać kilku kosmetyków do brwi jednocześnie (kredka – utrzymanie linii, cień – satynowy efekt, żel – dyscyplina), pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z podkreśleniem, hołduj zasadzie im bardziej naturalnie, tym lepiej! Dziewczyny o jasnych włosach powinny natomiast używać kosmetyku o ok. 2 tony ciemniejszego od koloru włosów. Staraj się nie aplikować nadmiaru kosmetyku na skórę (koncentruj się na włoskach). Nie zapominaj, że ostateczny efekt powinien być delikatnie zarysowany, unikaj wyraźnych, ostrych linii, są zarezerwowane dla Edith Piaf ;)