Jak podkreślać brwi? Praktyczny przewodnik

jak podkreślać brwi pielęgnacja brwi

Moda na podkreślanie nie przemija. Ale to, jak podkreślać brwi nie jest tylko kwestią trendów i kaprysu makijażystów. Wiele z nas nie wyobraża sobie codziennego make upu z pominięciem tej części twarzy i – zaskakująco – nie jest to domeną jasnowłosych. Te z nas, których łuki są naturalnie ciemne równie chętnie sięgają po kredki i cienie, by wypełnić i wymodelować kształt brwi oraz nadać głębi spojrzeniu. Z makijażem brwi łatwo przesadzić – jak złapać równowagę i rozsądnie podkreślić urodę?

Jak podkreślać brwi: przed makijażem nadaj kształt

Niewiele jest przypadków, w których naturalny kształt brwi wymaga naprawdę znaczącej korekty. Watro jest więc trzymać się ich linii i tylko go poprawić. O czym pamiętać? Przede wszystkim o tym, by łuk nie był za krótki – brwi zbyt oddalone od siebie będą wyglądać równie karykaturalnie jak te kończące się za wcześnie. Co z grubością? Klucz do pięknego spojrzenia to złoty środek – usuwaj pęsetą tylko te włoski, które rzeczywiście wykraczają poza naturalny obrys łuku pod nim.

Podkreślanie łuku: jak i czym

Wybór mamy spory – na drogeryjnych półkach roi się od kredek, ołówków, cieni i pudrów do brwi. Możemy także sięgnąć po żele dyscyplinujące, które pomogą nam okiełznać niesforne włoski. Niezależnie od tego, jaki kosmetyk wybierzesz, wybierz odcień minimalnie jaśniejszy od twojego naturalnego. Cienie i pudry wymagają także doboru odpowiedniego do ich aplikacji pędzelka – powinien być cienki i płaski, by nie zabarwić produktem skóry. Na koniec pociągnij łuki odrobiną żelu dyscyplinującego – unikniesz nienaturalnego matu. Jeśli chodzi o kredki i ołówki, powinny być twarde i zatemperowane. Omijaj kosmetyki o oleistej i ciężkiej konsystencji – skleją i „przytłoczą” włoski, zamiast je podkreślić. Pamiętaj o grzebyku! Jeżeli masz czas na to, by poświęcać brwiom sporo uwagi w trakcie makijażu, wypróbuj stosowanie kilku kosmetyków jednocześnie – cień do pokreślenia koloru, kredka do wypełnienia ewentualnych nierówności i żel do utrzymania dyscypliny. W stosowaniu kosmetyków zachowaj umiar – liczy się przede wszystkim naturalność!

Kosmetyki w dłoń i… czaruj spojrzeniem :)