Jak odmłodzić dłonie? Porady

jak nadać kształt paznokciom piłowanie paznokci obcinanie

Jeśli chodzi o rutynową, przeciwstarzeniową pielęgnację twojej twarzy, zapewne jest to starannie przemyślany mechanizm: kremy przeciwsłoneczne, nawilżające balsamy, przeciwzmarszczkowe serum… a co z dłońmi? Jeśli nie masz planu na zachowanie delikatnej i młodo wyglądającej skóry rąk i paznokci, to właśnie te miejsca zdradzą twój wiek. Odmładzanie wyglądu dłoni to nic trudnego! Poniżej zamieszczamy listę rzeczy, które sprawiają, że ręce wyglądają staro, a także porady, jak temu zapobiec.

Plamy pigmentacyjne

Plamy pigmentacyjne tak naprawdę nie mają nic wspólnego z wiekiem! Są to przebarwienia powstałe na skutek przebywania na słońcu. Chociaż wielbiciele promieni słonecznych mogą doznać ich wcześniej, plamy te zazwyczaj pojawiają się w okolicy 50. roku życia, kiedy „doświadczymy” już określonej ilości słońca. Przed codziennym wyjściem z domu wygładzaj dłonie odrobiną kremu do rąk z filtrem SPF 30 nakładając go ponownie po umyciu rąk, czy też co dwie godziny, jeśli jesteś wystawiona na działanie nawet delikatnych promieni słonecznych. Już powstałe plamy traktuj kremem rozjaśniającym przebarwienia, upewnij się, że dokładnie przestrzegasz instrukcji użycia nawet przy niewielkich ilościach preparatu, ponieważ niewłaściwie zastosowany składnik wybielający może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego.

Wystające żyły

Wystające żyły mogą pojawiać się z wielu przyczyn. Należy się zastanowić, czy jest to problem zdrowotny czy estetyczny. Aby upewnić się, że nie jest to objaw żadnej poważnej choroby, skonsultuj tę przypadłość ze swoim lekarzem. Jeżeli to wyłącznie kwestia estetycznego wyglądu, zaczniemy od złej wiadomości: jedynym sposobem na całkowite pozbycie się tego problemu jest zainwestowanie w zabieg usuwania żył, co jest dokładnie tym, o czym myślisz – pozbywanie się naczyń krwionośnych tuż pod powierzchnią skóry (głębsze żyły poradzą sobie z dostarczaniem krwi z i do twoich rąk). Ta lepsza, mniej inwazyjna opcja: trwałe korektory kosmetyczne, które pokryją ciemne żyły. Będziesz musiała ponownie aplikować je po każdorazowym myciu rąk, jednak i tak jest to dobra alternatywa dla zabiegu.

Dłonie – sucha skóra

Nic w pojęciu przesuszonej, łuszczącej się skóry nie wskazuje na cechy jak „młoda i zdrowa”. Przywróć dłoniom gładki wygląd szybkim wieczornym rytuałem: na początek pozbądź się martwego naskórka przy użyciu delikatnego peelingu, a następnie,  przy pomocy kremu z gliceryną stwórz nawilżającą maskę na noc, okryj dłonie plastikowym woreczkiem, a na koniec załóż bawełniane rękawiczki (rezygnując z folii osiągniesz jedynie dobrze nawilżone rękawiczki ;-)

Przebarwione paznokcie

Na początku sprawdź, co jest przyczyną pożółkniętych czy zbrązowiałych paznokci. Jeśli zmiana barwy nie ustępuje lub dodatkowo występuje ból, może to być infekcja grzybiczna – jeśli przebarwienia zajmują ok. połowy długości paznokcia, skonsultuj się ze swoim lekarzem w celu rozpoczęcia leczenia. Jeżeli po wizycie u specjalisty okaże się, że nie jest to wspomniana infekcja, możesz być spokojna, to prawdopodobnie skutek uboczny leków na łuszczycę lub noszenia ciemnego lakieru do paznokci. Przetrzyj płytkę ćwiartką cytryny tak, jak to robisz przy zmywaniu lakieru (naturalny kwas owocu zmiękczy macierz paznokcia) lub też zamocz paznokcie na 15-20 minut w płynie do czyszczenia protez by pozbyć się plam. Upewnij się także, by przed pomalowaniem paznokci ulubionym lakierem uprzednio nałożyć na nie bazę!