Jak odmłodzić cerę: składniki przeciwzmarszczkowe

jak odmłodzić cerę

Starzenie się skóry to problem, który z czasem dotyka każdą z nas. Bardzo wiele słyszymy o kolagenie – zarówno w kontekście tego, że zawarty w skórze podtrzymuje jej młodość, jak i o jego skuteczności jako składnika kosmetyków przeciwstarzeniowych. Czym tak naprawdę jest kolagen? To nic innego, jak główne białko tkanki łącznej zawartej w skórze, a do jego funkcji w kontekście urodowym należy przede wszystkim zapewnienie skórze odpowiedniego napięcia, gęstości o odnowy jej komórek. To również białko najważniejsze w podtrzymywaniu elastyczności skóry.

Jak odmłodzić cerę: kolagen a starzenie

Jaki jest bezpośredni związek z zawartością kolagenu w skórze a starzeniem? To bardzo proste: kiedy skóra się starzeje, traci elastyczność i napięcie. Duża część tego efektu to rezultat rozpadania się włókien kolagenowych, które są naturalnym wsparciem młodego i świeżego wyglądu cery. Kiedy tracisz kolagen z upływem lat, cera staje się mniej elastyczna, pojawiają się na niej coraz bardziej widoczne bruzdy i zmarszczki. Naturalna bariera ochronna cery słabnie, a to może prowadzić do widocznych zmian starzeniowych. Jak sobie pomóc? Powinnaś skupić się na wielotorowej stymulacji produkcji włókien kolagenowych w skórze. Efektywne są kremy, które zawierają retinoidy i retinol – działają dokładnie w tych warstwach skóry, w której włókna tworzą się, by podtrzymywać elastyczność powłok. Kiedy w ten sposób wspierasz odnowę komórkową, skóra regeneruje się szybciej. Do innych składników stymulujących odmładzanie należą peptydy miedzi, które również sprawiają, że kolagen jest produkowany przez skórę w większej ilości (a ponadto mają również właściwości gojące drobne ranki).

Wszystko co możesz zrobić dla młodości

Jak odmłodzić cerę? By zapobiegać starzeniu powinnaś również dostarczać organizmowi aminokwasów, dzięki którym kolagen jest w ciele wytwarzany prawidłowo. Gdzie go znajdziesz? Sięgaj częściej po soczewicę, orzeszki ziemne, jajka, mleko, oraz czerwone i białe mięso. Podobny efekt osiągniesz włączając w dietę soję, różne gatunki fasoli i szparagi. Nie zapominaj o witaminie C – to ona jest pierwiastkiem, który zwiększa produkcję włókien kolagenowych. Jako przekąski wybieraj cytrusy, a oprócz tego pamiętaj o serach, jabłkach, brokułach, czarnej porzeczce i kapuście! Warto również mieć w pamięci fakt, że kolagen to nie tylko obrońca przed starzeniem. Utrzymywanie jego odpowiedniego poziomu to także gwarancja dobrej kondycji skóry po peelingach i zabiegach inwazyjnych, szybsze zanikanie blizn i bliznowców, a także zdrowe włosy i paznokcie.

Dbaj o siebie! Dla młodego i promiennego wyglądu warto! :)