Jak nakładać podkład? Najczęstsze błędy w aplikacji

jak nakładać podkład fluid podkład do twarzy makijaż uroda błędy w makijażu

Czy często zadajesz sobie pytanie, jak nakładać podkład? Z pewnością nie. Masz już swoje wyrobione nawyki i przyzwyczajenia, które stanowią po prostu codzienną urodową rutynę. Zapomnij jednak o perfekcyjnie wykonanym kocim oku czy idealnie podkreślonych czerwoną szminką ustach. Jeśli nie aplikujesz podkładu w odpowiedni sposób, twój makijaż nigdy nie będzie wyglądać nieskazitelnie.

Popularne błędy w aplikacji

Po pierwsze – nie zapominaj o złuszczaniu twarzy. Żaden podkład nie będzie dobrze prezentować się na suchej i ściągniętej buzi. Złuszczaj i nawilżaj cerę regularnie, dzięki czemu nie tylko zapewnisz sobie łatwiejszą i dokładniejszą aplikację fluidu, ale także przygotujesz skórę do bardziej skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych. Po drugie – dobierz odpowiedni kolor. Niemal codziennie widzimy dziewczyny, które noszą źle dobrany odcień podkładu – jest on albo za jasny, albo za ciemny. Która z nas nie miała tego problemu w przeszłości? ;) Na szczęście dziś nie ma nic prostszego niż zasięgnięcie profesjonalnej porady dotyczącej doboru odcienia, na przykład pomoc ekspedientki w drogerii czy wykorzystanie do tego dostępnych internetowych narzędzi. Żadnych wymówek! Jak nakładać podkład? Przede wszystkim z bazą! Pomijanie tego kosmetyku to jak nakładanie lakieru do paznokci bez użycia odżywki pod emalię. Baza pod podkład to gwarancja gładkiego, długotrwałego wykończenia. Ponadto, tego typu produkty dostępne są na rynku w wielu wariantach, często dedykowanych rozwiązaniom określonych problemów, jak matowanie czy zmniejszanie zaczerwienienia skóry.

Jak nakładać podkład? Diabeł tkwi w szczegółach

To, czy podkład jest prawidłowo aplikowany, zależy także od wyboru odpowiedniej formuły. Możliwości jest wiele – dostępne mamy fluidy dla cery suchej, dojrzałej, tłustej… W tym twoja rola, byś dobrze określiła typ swojej skóry i dobrała odpowiednią dla niej formułę. Podkład nie może być za ciężki czy też zbyt lekki – jeśli ma dobrze współgrać z twarzą, powinien być idealnie dobrany! Co więcej, nie zapominajmy o pudrze utrwalającym. To szczególnie istotne dla osób o tłustej cerze. Taki kosmetyk nie tylko utrzyma makijaż w miejscu i zmatuje twarz, ale także ułatwi późniejszą aplikację różu do policzków, bronzera czy produktów do konturowania twarzy. Ostatnią rzeczą, na którą chcemy zwrócić uwagę jest używanie odpowiednich narzędzi do nakładania podkładu. Należy pamiętać, że dana konsystencja fluidu najlepiej współgra z określonym przedmiotem, niektóre podkłady najlepiej aplikować palcami (oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej higieny), inne pędzlem czy gąbeczką. Warto więc zgłębić wiedzę na temat używanego kosmetyku, by mieć pewność, jak nakładać podkład :)